Cristiano Ronaldo kétszer vette be Gianluigi Buffon kapuját

Cristiano Ronaldo (Real Madrid) – Fotó: J.J. Guillén/AS.com

Hibás bírói ítéleteket kérnek számon a játékvezetőkön Torinóban, míg Madridban természetesen örülnek a sikernek. Nem véletlen: a Real presztízsmérkőzésen harcolta ki a győzelmet a legnagyobb riválisa ellen.

Madridban már az első félórában kialakult a végeredmény. A 4. percben Angel di Maria ütemtelenül passzolt az olasz védők mögé, a berobbanó Cristiano Ronaldo elhúzta a labdát Gianluigi Buffon mellett is és a kapuba helyezett (1-0).

A 22. percben Paul Pogba egy keresztlabdát fejelt éles szögből kapura, Iker Casillas kiütötte a labdát, ám pechjére ara járt Fernando Llorente, ki  közelről a jobb alsó sarokba kotorta a labdát (1-1).

A 29. percben Chiellini rántotta le Sergio Ramost, a hazaiak javára megítélt büntetőt Ronaldo értékesítette (2-1). A második félidő elején Giorgio Chiellini odakönyökölt Ronaldónak, Manuel Grafe játékvezető pedig azonnal piros lapot adott az olasz védőnek.

Isztambulban a Galatasaray az első félidőben lerendezte a dán FC Köbenhavnt. A 10. percbenFelipe Melo fejjel vette be a svéd Johan Wiland kapuját (1-0). A 38. percben Emmanuel Eboué csinálta meg a helyzetet. végül önzetlenül Wesley Sneijdernek passzolt, ki a bal alsó sarokba helyezett (2-0). Az első féldiő zárásaként ismét Eboué készítette elő az újabb török gólt, a végrehajtó ezúttal Didier Drogba volt (3-0). Azaz a Galatasaray mindkét korábbi BL-játékosa gólt szerzett szerda este.

Antonio Conte, a Juventus szakvezetője: “Tudtuk, hogy a Real veszélyesen kontrázik, ezért végig koncentrálnunk kellett, és agresszíven kellett fellépnünk velük szemben. Pláne, hogy Cristiano Ronaldo vagy éppen Ángel Di Maria minden helyzetet kihasznál. Fájdalmas volt ez a mérkőzés, még ha sok gondot is okoztunk ellenfelünknek, de sajnos a kétes ítéletek nagyban befolyásolták a meccset. Chiellini nem könyökölt, csak nevetek ezen az egészen, még csak tiszta gólhelyzetben sem volt a csatár. De inkább fújjanak ellenünk, de nyújtsunk jó teljesítményt, mint, hogy pocsék játék mellett a mi javunkra ítéljenek. Egy a lényeg, krízis nincs, jó csapatom van!”

Carlo Ancelotti, a Real Madrid trénere:  “Nem játszottunk a legjobban, de most az eredmény volt a legfontosabb. Fokozatosan, szépen fejlődünk, szóval jól teljesítettünk. Valójában egy órán át játszottunk teljes erőnkből, azt követően csak lassítottuk a játékot, de el is fáradtunk a végére. Chiellini kiállítását követően átalakult a játék képe. A játékvezetők úgy döntöttek, hogy meg kell büntetni őt azért az esetért, ezt most mindenkinek el kell fogadnia.”

A  Manchester Unitednél a keretben sem volt Robin van Persie, de a második percben úgy tűnt, nélküle is beindul a gólgépezet. Igaz, a manchesteri vezetés Inigo Martineznek volt köszönhető, aki Wayne Rooney kapufáról lepattanó lövését a saját hálójába ügyetlenkedte. A  Sociedad azonban nem omlott össze, ám a góllal adós maradt, így a United behúzta az igen fontos győzelmet. Ezzel a csoport élére is állt, mivel a Leverkusen nagyon elverte a Sahtart.

A 22. percben Donati beadását Stefan Kiessling fejelte a jobb alsó sarokba (0-1). Az 50. percben Simon Rolfes büntetőből duplázott (2-0). Hét perccel később Heung-Min Son ugratta ki Sidney Samet, ki a bal alsóba helyezett (3-0). Végül a 72. percben a kivetődő Andrij Pjatov kiejtette kezéből a labdát, a szemfüles Kiessling pedig a hálóba kotorta a labdát (4-0).