CrossLiget a Városligetben

Dina Márton és Vas Kata Blanka sikerét hozta szombaton a városligeti Királydombon a cyclocross (terepkerékpár) idénynyitó versenye.

Egy versenyző a cyclocross Magyar Kupasorozat első állomásán, CrossLiget elnevezésű futamon. MTI Fotó: Mohai Balázs

A szervezők tájékoztatása szerint a mintegy három kilométeres pályán húsz kategóriában több mint háromszázan tekertek.

A férfiak elitversenyében Dina (Nella Trek Team) mögött második Peák Barnabás (Mesterbike 575 Team), míg harmadik Buruczki Szilárd (Cube Csömör) lett. Dina és Peák az utolsó körig együtt haladt, az utolsó körben azonban utóbbi hibázott a szimpla akadályon, ahol előnyt akart szerezni, ám bukott.

A női összetettben a juniorkorú Vas (Merida Maraton Team CST) Buzsáki Virágot (PCCC) és a szintén junior Szekeres Viktóriát (KTM Teszt Team Gödöllő) előzte meg.

MTI Fotó: Mohai Balázs

„Enyhe őszi, jellemzően felhős időben rendeztük a versenyt, s mivel régen esett csapadék, igen száraz, poros volt a pálya. Annak nagyon örülünk, hogy minden eddiginél több nézője volt a viadalnak” – idézi a szervezők közleménye Rokob Jakab szervezőt.

A szakág viadalait ősszel és télen rendezik 1500-3000 méter hosszú körpályákon, amelyek földutakon, réteken, füves területeken, aszfalton, lépcsőkön, különböző mesterséges és látványos akadályokon keresztül haladnak.

Dina Márton, férfi elit futam győztese a cyclocross Magyar Kupasorozat első állomásán. MTI Fotó: Mohai Balázs