Csak a Debrecen tudott nyerni az Európa Ligában

A montenegrói Marko Vucsics és a szerb Alekszandar Jovanovics küzd a labdáért. Fotó: DVSC.hu

A labdarúgó Európa Ligában szerencsét próbáló három magyar csapat közül a Debreceni VSC meggyőzően nyert a montenegrói Sutjeska ellen, míg a Ferencváros Hollandiában, az MTK Budapest pedig Újpest játszott döntetlent.

A Debrecen kezdeményezően lépett fel a találkozó elején, és erőfeszítése hamar eredményre vezetett, mert Rene Mihelic bő negyedóra elteltével bevette a montenegrói kaput. A középpályás a vendégek kapusának rövid felszabadítását emelte kapásból, jó 30 méterről az üres kapuba. A folytatásban kiegyenlített játék volt a pályán, sőt Verpecz kétszer is nagy bravúrral védett, így a hajdúságiak megőrizték előnyüket a szünetig.

A folytatásban eleinte mezőnyjátékkal telt az idő, majd a Debrecen fokozatosan egyre nagyobb fölénybe került, és ez helyzetekben is megmutatkozott. Kondás Elemér együttese aztán három perc alatt két gólt szerezve magabiztossá tette előnyét, és ezzel igen jó helyzetből várhatja a visszavágót.

Kondás Elemér, a DVSC-TEVA vezetőedzője: – Nehezen indult a mérkőzés. Nem olyan rossz csapat, mint azt sokat gondolták. Szövögettük a támadásokat, de nem sikerült annyi helyzetet kialakítani. A második félidőre feljavultunk, növelni tudtuk az előnyünket, és akár nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna. Háromgólos előnyt szereztünk, ezt nem szabad elherdálni, nem dőlünk hátra. Biztos, hogy kint mindent megtesz az ellenfelünk, de mi tovább akarunk jutni.

Hollandiában remekül kezdett a Ferencváros, ugyanis Gera Zoltán góljával már a negyedik percben vezetést szerzett. A holland élvonalból az elmúlt idény végén búcsúzott vendéglátó együttes – amelyből a kiesés után több meghatározó futballista is távozott – nem jelentett komoly veszélyt Dibusz kapujára, sőt, inkább a zöld-fehérek előtt adódtak lehetőségek. Közvetlenül a szünet előtt mégis egyenlített a holland csapat, Vriends egy szöglet után volt eredményes.

A fordulást követően egy darabig a lendületben lévő hazaiak irányították az összecsapást, de nem tudtak komoly helyzetet kialakítani. A folytatásban ismét a Ferencváros került mezőnyfölénybe, ám a helyzetek itt is elmaradtak. A 88. percben Busai dönthette volna el az összecsapást, de elképesztő ziccerben hibázott, az ellentámadásból pedig Dibusz mentette meg a döntetlent.

– Hamar megszereztük a vezetést, már a harmadik percben gólt szereztünk – kezdett bele értékelésébe Thomas Doll. – Meg kellett volna lőnünk a második találatunkat is, nagyon hiányzott az a gól… Ezt követően nem nyertük meg a párharcainkat, sajnos beszorultunk a saját tizenhatosunk elé, és ahogy lenni szokott, a legrosszabbkor kaptuk a gólt. A mérkőzés vége egy egy lett, még minden nyitott, Budapesten ki kell harcolnunk a továbbjutást. A jövő héten jobb teljesítményt fogunk nyújtani!

Újpesten a mérkőzés elején az MTK volt aktívabb, néhány kisebb helyzete is akadt, ám igazán nagy veszélyt nem tudott kialakítani, elsősorban a mezőnyben folyt a játék. A 38. percben Torghelle Sándor passza után Marek Strestík lőtt a kapuba, ám lesről indult, így a játékvezető nem adta meg a gólt. A szünet előtt Torghelle jobb oldalról, háttal vágta középre a labdát, az érkező Varga Szabolcs a kapuval szemben nyolc méterről lőhetett tisztán, ám rosszul találta el a labdát, amely így kapu mellé pattogott.

A fordulás után Vadnai Dániel centerezett tökéletesen Torghellének, aki hét méterről a kapus kezébe pöckölte a labdát. A 79. percben kis híján megszerezték a vezetést a vendégek, de Dragan Vukmir becsúszva mentett óriásit Mrdakovic lövésénél.

Kisebb helyzetek még akadtak, ám gólt egyik csapat sem szerzett, a továbbjutás így teljesen nyitott a visszavágó előtt.

László Csaba (MTK Budapest): – Nemzetközi szinten be kell rúgni a helyzeteinket. Alakulhatott volna másképp is a meccs főleg, ha megszereztük volna a vezetést, de a végére sajnos elfogyott az erőnk és taktikailag sem voltunk fegyelmezettek. A 0-0 reális eredmény és hiszem, hogy Szerbiában kapuba találunk majd és továbbjutunk a párharcból.