Csak a Dunaújváros nyert az EHF Kupában

A Dunaújváros hazai pályán nyert, a Vác és a Debrecen viszont idegenben veszített a női kézilabda EHF Kupa selejtezőjében.

Kazai Anita öt gólt szerzett a CSM Roman ellen. Fotó: Ady Géza/dunaujvaros.com

Jól kezdtek az újvárosiak (10-5), de a román bajnokságban legutóbb ötödik helyezett C.S.M. Roman hatékonyabb támadójátékának köszönhetően egy 8-2-es sorozattal hamarosan fordított. A magyar együttes több technikai hibát követett el, ezért a szünetben is hátrányban volt (14-15).

A második felvonás elején már kettővel is vezetett a román csapat, de a tavaly EHF Kupa-győztes dunaújvárosiak 7-0-s szériával fordítottak (24-19). A folytatásban is eredményesebbek voltak az újvárosiak akciói, így hétgólos előnyt szereztek a jövő vasárnapi, idegenbeli visszavágóra.

A mezőny legeredményesebb játékosa a magyar csapat horvát válogatott balátlövője, Camila Micijevic volt, aki 13 lövéséből tizet gólra váltott.

A Váci NKSE az első félidőben még tartotta a lépést a német Bundesligában legutóbb negyedik Buxtehuder SV együttesével, ám végül hétgólos vereséget szenvedett idegenben. A visszavágót jövő szombaton rendezik.

A Debrecen két góllal kikapott a lengyel Metraco Zaglebie Lubin otthonában. Lényegesen jobban kezdte a találkozót a hazai csapat, amely a 13. percben már 8-3-ra vezetett. A DVSC támadásai pontatlanok voltak, így a különbség tovább nőtt (12-5), de a vendégek még a szünet előtt megkezdték a felzárkózást (13-10).

Az 51. percben már csak egy gól volt a magyar csapat hátránya (20-19), és bár a Debrecen végül kettővel veszített, biztató helyzetből várhatja a jövő vasárnapi visszavágót.

Női kézilabda EHF Kupa-selejtező, 2. forduló, 1. mérkőzések:

Dunaújvárosi Kohász KA-C.S.M. Roman (román) 31-24 (14-15)
DKKA: Csapó, Tomasevic (kapusok), Bouti, Cifra, Dombi 1, Grosch, Kazai 5, Klujber 3, Kovács A. 2, Micijevic 10, Molnár B., Monori 1, Nick 2, Szalai B. 3, Szekerczés 4, Takács D.
CSM: A. Polocoser, Popescu, Tymoshenkova (kapusok), Boljevic 6, Chitacu, Cilici, De Sousa 1, Ferfolja Iovanescu 3, A. G. Polocoser, Popa 6, A. Simion 6, G. Simion, Stanciulescu 1, Stoleru 1, Vartic.

Buxtehuder SV (német)-Váci NKSE 33-26 (15-14)
BSV: Gronemann, Peveling (kapusok), Bölk 3, Borutta, Fischer 7, Goos 3, Gubernatis 5, Haurum, Kaiser 7, Knippenborg, Meier, L. Prior 1, P. Prior, Schirmer 7.
Vác: Arenhart, Suba (kapusok), Barján 5, De Souza 3, Diószegi, Hámori 2, Helembai 1, Hornyák B. 3, Jovetic 1, Kácsor 1, Kovács P. 1, Lakatos R. 6, Radosavljevic 1, Szamoránsky 1, Szondi 1.

Metraco Zaglebie Lubin (lengyel)-DVSC-TVP 25-23 (13-10)
Lubin: Waz, Maliczkiewicz 1 (kapusok), Belmas 1, Bilik, Buklarewicz 1, Gorna 3, Grzyb 8, Jochymek, Milojevic, Pielesz 6, Rosinska, Semeniuk, Trawczynska 1, Wasiak, Wazna 1, Wojtas 3.
DVSC: Horvát-Pásztor, Lajtos (kapusok), Borges Lima 3, Csáki 3, Grigel 2, Hajduch, Hársfalvi 3, Palsdottir, Punko 5, Román, Sirián, Szabó P., Tóvizi, Vantara-Kelemen 2, Varsányi 1, Zamfirescu 4.

Kikapott és kiesett a Csurgó

A Csurgói KK tíz góllal kikapott a horvát RK Dubrava otthonában a férfi kézilabda EHF Kupa-selejtező második fordulójának szombati visszavágóján, így kiesett.

A somogyiak megnyugtatónak tűnő, kilencgólos előnnyel utaztak a zágrábi visszavágóra, amelyet a hazaiak kezdtek jobban (3-0). A Csurgó a félidő hajrájában egyenlített (11-11), de a szünetben ismét kétgólos hátrányban volt.

A második felvonást remekül, 6-0-s sorozattal indította a rendkívül gyors kézilabdát játszó Dubrava, és a folytatásban ledolgozta összesítésbeli hátrányát (26-17). Nem törtek meg a csurgóiak, háromszor találtak be egymás után, de a horvátok hasonlóképpen válaszoltak (29-20).

A hajrában már tíz is volt a két együttes között, de az utolsó időkérésnél, öt másodperccel a vége előtt – idegenben lőtt több góllal – a vendégek álltak továbbjutásra. A zágrábiak egy újabb gyors akció végén látványos góllal zárták a meccset, így nagy bravúrral továbbjutottak.

Férfi kézilabda EHF Kupa-selejtező, 2. forduló, visszavágó:

RK Dubrava (horvát)-Csurgói KK 36-26 (14-12)
Dubrava: D. Grahovac, Markovic, Sutalo (kapusok), Buneta 6, Godec 6, M. Grahovac, N. Grahovac, Kelemen 4, Maricic 5, Medic 2, Rados 6, Samardzic, Suker, Vida 3, Vinkovic, Volar 4
Csurgó: Balogh, Bartucz (kapusok), Cehte 5, Ferreira da Silva 1, Gazdag, Géczi, Hanusz 5, Jerebie 3, Malandrin de Oliviera, Mikita 1, Radjenovic 2, Szeitl 2, Tóth A. 1, Varju 1, Vasic 5, Vasvári.

Továbbjutott: a Dubrava, 60-59-es összesítéssel.

Forrás: MKSZ/MTI