Csak egy góllal nyert a Ferencváros

Budapest, 2017. február 11. A ferencvárosi Kleinheisler László rúg a labdába, jobbra a kispesti Hidi Patrik a labdarúgó Magyar Kupa nyolcaddöntőjében játszott Ferencváros - Budapest Honvéd mérkőzésen a budapesti Groupama Arénában 2017. február 11-én. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

A ferencvárosi Kleinheisler László rúg a labdába, jobbra a kispesti Hidi Patrik a labdarúgó Magyar Kupa nyolcaddöntőjében játszott Ferencváros – Budapest Honvéd mérkőzésen. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

A labdarúgó Magyar Kupa nyolcaddöntőjében a Budapest Honvéd a 88. percben szerzett értékest gólt a Groupama Arénában.

A 34. percben Amadou Moutari csent el egy labdát egy körülményes Honvéd-védőtől, majd a tizenhatoson belülre vezette és kíméletlenül a kapuba lőtt (1-0).

Az 52. percben egy szögletet követően Gera fejelte a vissza a labdát az ötös vonalára, ahol Leandro megcsúsztatta, és a hálóba juttatta (2-0).

A 62. percben Dibusz Dénes védett egy újabb távoli Hidi-lövést, majd az ellentámadásból Djuricin lőtte el a labdát keresztbe.

Négy perccel később Hidi bombázott egy szabadrúgást a kapu fölé. Nem sokkal később Moutari csinálta meg a helyzetet gyönyörűen a jobb szélen, Bödéhez passzolt, aki a bal alsót vette célba, Gróf bravúrral mentett.

A 88. percben Hidi szögletét Eppel megcsúsztatta, Davide Lanzafame pedig négy méterről a hálóba lőtt (2-1).

Magyar Kupa-nyolcaddöntő, 1. mérkőzés

Ferencvárosi TC – Budapest Honvéd 2-1 (1-0)
Gól: Moutari (34.), Leandro (52.) ill. Lanzafame (88.)
FTC: Dibusz – Sternberg, Leandro, Koch, Botka – Dilaver, Gera – Moutari (Radó, 83.), Kleinheisler (Hajnal, 80.), Djuricin – Böde
Honvéd: Gróf – Laczkó (Baráth, 53.), Ikenne-King, Lovric, Gazdag (Vasiljevic, 80) – Kamber, Hidi – Nagy G., Holender (Kabangu, 56.), Lanzafame – Eppel.

Forrás: fradi.hu/honvedfc.hu

Budapest, 2017. február 11. A ferencvárosi Julian Koch, Leandro de Almeida gólszerző és Gera Zoltán (b-j) örül a labdarúgó Magyar Kupa nyolcaddöntőjében játszott Ferencváros - Budapest Honvéd mérkőzésen a budapesti Groupama Arénában 2017. február 11-én. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

A ferencvárosi Julian Koch, Leandro de Almeida gólszerző és Gera Zoltán (b-j) örül a labdarúgó Magyar Kupa nyolcaddöntőjében játszott Ferencváros – Budapest Honvéd mérkőzésen. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd