Csak egy góllal nyert Portugália

Budapest, 2017. október 3. A portugál André Silva gólt lő Gulácsi Péter kapus és Korhut Mihály mellett a Magyarország - Portugália világbajnoki selejtező labdarúgó-mérkőzésen a budapesti Groupama Arénában 2017. szeptember 3-án. MTI Fotó: Kovács Tamás

André Silva gólt szerez. MTI Fotó: Kovács Tamás

A magyar labdarúgó-válogatott vasárnap hazai pályán 1-0-ra kikapott az Európa-bajnok portugál csapattól a 2018-as világbajnokság európai selejtezősorozatában, ezzel eldőlt, hogy nem lesz ott az oroszországi tornán.

Csodálatos élőkép fogadta a csapatokat: a Carpathian Brigade szervezésének köszönhetően 18 ezer darabos, a magyar címert és a piros-fehér-zöld trikolórt formázó koreográfia várta a két együttest.

Ronaldo már az ötödik percben tesztelte Gulácsit, három perccel később a magyar kapuson már csak a szerencse segített, miután újra a Real Madrid sztárja került helyzetbe.

A vendégek nagy fölényben futballoztak, a harmincadik percben pedig még nehezebb helyzetbe kerültek a magyarok.

30. perc: Priskin ugrott fel Pepével, a magyar támadó azonban könyökkel odaütött a veterán védőnek, amiért a játékvezető kiállította.

Az emberhátrány ellenére a szünetig jól bírta a nyomást a magyar válogatott, a portugáloknak csak egy komolyabb helyzetük adódott.

A fordulást követően kevesebb mint három percre volt szükségük a vendégeknek a vezetés megszerzéséhez.

48. perc: Ronaldo adott be a bal oldalról, a középen érkező André Silva pedig egy méterről a kapuba fejelt (0-1).

Ezt követően szinte végig a portugáloknál volt a labda, teljesen nyugodtan passzolgattak a mezőnyben, a támadások befejezését pedig már nem erőltették.

A játék képe a hajrában sem változott, az egyetlen hazai helyzet Fiola előtt adódott a 93. percben.

Bernd Storck szövetségi kapitány csapata, amely mivel nem nyert, már nem érhet oda a pótselejtezőt érő második helyre sem a csoportjában, a kvalifikációs sorozatot október 7-én Svájcban folytatja, majd három nappal később itthon a Feröer-szigetek ellen zárja. Magyarország legutóbb 1986-ban vett részt világbajnokságon.

Európai vb-selejtező, B csoport, 8. forduló:

Magyarország — Portugália 0-1 (0-0)
Groupama Aréna, 22 ezer néző, v.: Danny Makkelie (holland)
Gól: André Silva (48.)
Kiállítva: Priskin (30.)
Magyarország: Gulácsi Péter – Fiola Attila, Guzmics Richárd, Kádár Tamás, Korhut Mihály – Lovrencsics Gergő (Varga Roland, 78.), Elek Ákos (Pintér Ádám, 67.), Pátkai Máté, Dzsudzsák Balázs – Priskin Tamás, Eppel Márton (Böde Dániel, 61.)
Portugália: Rui Patrício – Cédric Soares, Pepe, Bruno Alves, Fábio Coentrao (Eliseu, 28.) – Gelson Martins (Bernardo Silva, 63.), Joao Moutinho, Danilo, Joao Mário – André Silva (Ricardo Quaresma, 86.), Cristiano Ronaldo.

Budapest, 2017. szeptember 3. A portugál Cristiano Ronaldo (b) és Elek Ákos a Magyarország - Portugália világbajnoki selejtező labdarúgó-mérkőzésen a budapesti Groupama Arénában 2017. szeptember 3-án. MTI Fotó: Illyés Tibor

Cristiano Ronaldo (b) és Elek Ákos. MTI Fotó: Illyés Tibor

Lettország — Svájc 0-3 (0-1)
Gól: Vanins (9., öngól), Dzemaili (54.), R. Rodriguez (58., 11-es)

Feröer-szigetek — Andorra 1-0 (1-0)
Gól: G. Sörensen (31.)