Csak egy gólt kapott Bogdán Ádám

Adam_BogdanSzerdán a Barcelona és a Liverpool is egyaránt 6-1-re győzött. A katalánok a Copa del Rey visszavágóján, míg Bogdán Ádámmal a kapuban a Liverpool a Southampton ellen nyert az angol ligakupa negyeddöntőjében.

Az egyfelvonásos negyeddöntőben a southamptoni St. Mary-stadionban rögtön az első percben vezetést szerzett a hazai csapat. Ryan Bertrand beadását a kapu elé berobbanó Sadio Mané bólintotta Bogdán Ádám kapujába (1-0).

A 25. percben Joe Allen lőtte előre a labdát Daniel Sturridge-nak, aki Caulkerrel szemben a 16-oson belül megcsinált két remek cselt, majd bal lábbal kilőtte a bal alsó sarkot (1-1). Négy perccel később Emre Can ugratta ki Sturridge-ot, aki ezúttal kapásból, jobbal helyezett a jobb alsóba (1-2). A kapuban Maarten Stekelneburg eldőlt, mint egy krumplis zsák.

A 45. percben egy liverpooli szöglet után Sturridge fejelte vissza a labdát, Alberto Moreno 18 méterről bal külsővel pörkölt kapura. A labda útjába még beletette a lábát Divock Origi, a játékszer így kötött ki a jobb alsó sarokban (1-3). Stekelenburg lest reklamált, ám Madley játékvezető megadta a találatot.

A 68. percben a csereként pályára lépett Jordan Ibe ugratta ki remek ütemben Origit, aki a bal felső sarokba bobmázott (1-4). Öt perccel később Alberto Moreno az alapvonalról adta vissza a labdát, Jordan Ibe a 16-oson levette a játékszert, majd a bal alsó sarokba helyezett (1-5.).

Végül a 86. percben Bradley Smith bal oldali beadását Origi fejelte be Stekelenburg kapujába (1-6).

Jürgen Klopp csapata zsinórban negyedik győzelmét aratta. Az Angol Ligakupa elődöntőjében már oda-visszavágót rendeznek. Január 5-én az Everton a Manchester City-t, míg a Stoke City a Liverpoolt fogadja, a visszavágókra három héttel később kerül sor.

A Liverpool a Britannia-stadionban Philippe Coutinho egyetlen góljval nyert a Premier Liga 1. fordulójában. A Manchester City és az Everton a két ligakupa mérkőzés között január 13-án a bajnokságban is pályára lép egymás ellen. Augusztusban a Manchester City 2-0-ra nyert a Goodison Parkban, Alekszandar Kolarov és Samir Nasri vette be Tim Howard kapuját.

liverpool

A Spanyol Király-kupában az FC Barcelona az első 0-0-ás találkozó eredményétől függetlenül tartalékosan állt ki a harmadosztályú Villanovese ellen. Luis Enrique pihentette a Messi, Neymar, Suarez triót. A kezdőcsapatban először kapott helyet a mindössze 19 éves Aitor Cantalpiedra, aki a Barcelona II-ben három gólt szerzett ősszel.

A 4. percben Dani Alvesnek „sült el a lába”, a brazil hátvéd harminc méterről bombázott a jobb felső sarokba (1-0).

A 19. percben Munir El Haddadi 16 méterről emelte át a labdát a kapuson, ám a célzásban hiba csúszott, így a játékszer a kapu mellett hagyta el a játékteret. Két perccel később a megzavarodott vendégkapus José Fuentes adott gólpasszt Sandro Ramireznek (2-0). A 29. percben a 23 éves Juanfran 19 méterről helyezett a jobb felső sarokba, a lövés alaposan meglepte Jordi Masipot (2-1). Két perccel később Aitor Cantalpiedra ugratta ki Sandro Ramirezt, aki enm hibázott (3-1).

A szünetben a 20 éves Gerard Gumbau váltotta Dani Alvest. Az 51. percben Mathieu bal oldali beadását Munir el-Haddadi fejelte le a jobb alsó sarokba (4-1).

A 69. percben egy szerencsétlen mentési kísérlet után Sandro Ramirez tíz méterről emelt a hálóba (5-1). A 76. percben Sandro Ramirez sarkazta vissza a labdát Munirnak, aki az üres kapuba helyezett (6-1).

Sandro Ramirez először szerzett mesterhármast a felnőtt csapatban, a 20 éves csatár egy éve a Bajnokok Ligájában az Ajax ellen volt eredményes. A bajnokságban tavaly egy-egy gólt szerzett a Villarreal és a Levante ellen.

Az FC Barcelona szombaton Valenciában játszik, majd Leverkusenben „lépnek fel” Messiék. A katalánok december 12-én a Deportivo La Corunát fogadják, majd Neymarék elutaznak Japánba, ahol a FIFA klubvilágbajnokság elődöntpjében lépnek pályára december 17-én.

Angol Ligakupa, negyeddöntő:

Southampton-Liverpool 1-6 (1-3)
Gól: Sadio Mané (1.), ill. Daniel Sturridge (25., 29.), Divock Origi (45., 68., 86.), Jordan Ibe (73.)

Copa del Rey, nyolcaddöntő, visszavágó:

FC Barcelona-Villanovese 6-1 (3-1)
Gól: Dani Alves (4.), Sandro Ramirez (21., 31., 69.), Munir (51., 76.), ill. Juanfran (29.)

Továbbjutott 6-1-es összesítéssel a Barcelona.