Csak gyerekek szurkoltak Holmanéknak

Zárt kapus meccs és nagyszerű hangulat? A két dolog nem zárja ki egymást. A pozsonyi Slovan hatezer tomboló gyerek előtt verte a Besiktast a labdarúgó Európa Liga csoportkörének első fordulójában, a lefújás után a játékosok nem győzték dicsérni az ifjú szurkolókat.

Fotó: Michal Smrčok/Plus jeden deň

Bőd Titanilla riportja

Volt ezen a meccsen minden: kapitális kapushiba, tizenegyes, öngól, gólvonal előtti mentések és drámai végjáték. A hazaiak vezettek Andraz Sporar góljával, miután Karius fejjel gyakorlatilag gólpasszt adott neki, és a 2018-as BL-döntő tragikus hőse piros lapot is kaphatott volna, mert nem sokkal később utolsó emberként ütközött Sporarral. Ehelyett a Besiktas tizenegyesből egyenlített, miután Ljajiccsal szemben szabálytalankodott De Kamps, közvetlenül a szünet előtt pedig a vezetést is megszerezte az isztambuli csapat, egy bal oldali beadás után Bozsikov lábáról a hálóba pattant a labda.

Sporar a második félidőben is komoly gondot okozott a védőknek, Holman átadása után a jobb oldalról, kisodródva, a rövid sarokra lőtt gólt. A döntetlent mindkét csapat kevesellte, az utolsó húsz perc már vadnyugati focira hasonlított, nagy helyzetekkel és még nagyobb mentésekkel.

A 90. percben még 2-2 volt az állás, a Slovan ideje végül az öt perc ráadásban jött el: Sporar elől szögletre mentettek, aminél a csereként beállt Ljubicic ideálisan helyezkedett, és közelről a hálóba lőtt, a kegyelemdöfést pedig egy perccel később Moha adta meg a törököknek egy védhetetlen lövéssel, így lett a vége 4-2.

Európa Liga

K csport:

Slovan Bratislava–Besiktas 4-2 (1-2)
Gól: Sporar (15., 58.), Ljubicic (90+3.), Moha (90+4.) ill. Ljajics (29., 11-esből), Bozsikov (45+1.,öngól).

A Slovannak a Besiktas ellen zárt kapuk mögött kellett játszani, mivel a drukkereknek a koszovói Feronikeli elleni EL-selejtezőkörben több Koszovó-ellenes megnyilvánulásuk is volt.

A nézők nélküli meccsek síri hangulata helyett most viszont fantasztikus atmoszféra uralkodott a stadionban – az UEFA szabályai szerint ugyanis az ilyen meccsekre a 14 éven aluli gyerekek ingyen bemehetnek.

A Téglamezőn hatezer gyerek szurkolt, Szlovákia minden részéből érkeztek, lelkesedésük egy pillanatra sem csökkent, fújták az összes slovanos rigmust, de nem gyaláztak senkit. Alkoholgőzös hőbörgés helyett kézzel rajzolt, színes ceruzával kifestett transzparensek – a hangulatról a pozsonyiak játékosai is szuperlatívuszokban beszéltek.

„Mintha nem is kaptunk volna büntetést. A zárt kapus meccsek általában a legrosszabbak egy futballista karrierjében, de ezek a gyerekek fantasztikus hangulatot, óriási hangzavart csináltak” – jegyezte meg Dominik Greif.

Holman Dávid is jól érezte magát: „Ez egy nagyon jó kezdeményezés, örülök, hogy a jövő nemzedéke előtt játszhattunk.”

Andraz Sporar pályafutása egyik leggyönyörűbb estéjéről beszélt, Marin Ljubicic pedig kertelés nélkül kimondta: „Boldog voltam, hogy gyerekek voltak a lelátón, lehetne mindig így! Kitűnő hangulatot teremtettek. Ők nem csinálnak politikai ügyet egy meccsből, hanem szurkolnak.”

Forrás: ujszo.com