Szlovén siker a spanyolok ellen

A tavalyi világbajnokságon bronzérmes szlovénok öt góllal verték a legutóbbi Eb-n második helyezett spanyolokat a horvátországi férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének második fordulójában.

Veselin Vujovic szlovén szövetségi kapitány magyaráz az övéinek. Fotó: HRS / Nebojsa Tejic

Ezzel még nekik is maradt esélyük az elődöntőbe jutásra, de kevesebb, mint a spanyoloknak.

A találkozó első félideje kiegyenlített játékot hozott, a második játékrész elején azonban a szlovénok nagyon eredményesen kézilabdáztak, szünetbeli egygólos előnyüket pár perc alatt ötre növelték, később pedig hét találatra is hízott a különbség. A spanyolok innen visszajöttek háromra, annál közelebb azonban nem tudtak zárkózni.

A mezőny legeredményesebb játékosa a spanyol Ferran Sole volt hat góllal.

A Veszprémben játszó szlovén Gasper Marguc öt, klubtársa Blaz Blagotinsek négy góllal zárt.

Cseh fordítás a macedónok ellen

A keddi utolsó mérkőzés nagy részében a macedónok vezettek – volt öt gól is a különbség -, a hajrára azonban a csehek összeszedték magukat és fordítottak. A macedónok megkapták az esélyt az egyenlítésre, időn túli hétméterest dobhattak, de Dejan Manaszkov kihagyta.

Ezzel az utolsó forduló előtt nagyon összetömörült a mezőny: a dánok mögött három csapatnak négy, kettőnek pedig három pontja van.

A mezőny legeredményesebb játékosa a cseh Pavel Horak volt nyolc góllal. A Balatonfüred cseh jobbátlövője, Stanislav Kasparek, aki a nyártól a MOL-Pick Szegedben kézilabdázik majd, hatszor talált a macedónok kapujába.

Férfi kézilabda Európa-bajnok, középdöntő, 2. forduló

II. csoport, Varasd (Varazdin):

Csehország-Macedónia 25-24 (11-13)
Gól: Pavel Horak 8, Stanislav Kasparek 6, J. Hrstka 4(4).Zdrahala 4, Cip 2, Slachta 1, ill. Filip Taleski 5, Mirkulovski 4, Velkovski 4, Stoilov 4, Manaskov 3, Kiril Lazarov 2(2), Georgievski 1, Peshevski 1.

Szlovénia-Spanyolország 31-26 (13-12)
Gól: Gasper Marguc 5(3), Blagotinsek 4, Mackovsek 4, Janc 3, Kavticnik 3, Bezjak 2, Cingesar 2, Mlakar 2, Zabic 2, Zarabec 2, Verdinek 2, ill. Ferran Sole 6(1), Figueras 4, A. Dujshebaev 2, R. Entrerrios 2, Rivera 2(1), Aguinagalde 1, Arino 1, Canellas 1, D. Dujshebaev 1, Guardiola 1, Morros de Argila 1, Sarmiento 1.

Az állás: 1. Dánia 6 pont, 2. Spanyolország 4 (111-91), 3. Németország 4 (97-95), 4. Csehország 4 (87-105), 5. Szlovénia 3 (108-107), 6. Macedónia 3 (94-105)