Cseh László legjobb idővel döntős 200 vegyesen

Cseh LászlóA címvédő Cseh László a legjobb idővel jutott a 200 méter vegyes szerdai döntőjébe a berlini úszó Európa-bajnokság keddi versenynapján. Kozma Dominik a harmadik legjobb idővel jutott a 200 méter gyors szerdai fináléjába.

A 11-szeres nagymedencés Eb-győztes Cseh a második elődöntőben végig vezetve elsőként csapott célba 1:58.00 perces idővel, ami több mint egy másodperccel jobb volt, mint a délelőtti előfutamban elért 1:59.17 perc.

Verrasztó Dávid ugyanebben a futamban hiába javított nyolc tizedet délelőtti teljesítményén, hatodikként ért célba 2:00.43 perccel, ami azt jelentette, hogy 11 századdal lemaradt a fináléról.

Cseh László szerint „nyomni kellett végig”, de jól bírta a tempót.
„Holnap a két német között döntőzök, úgy gondolom, 1:57 perchez közeli idő kell, de én akkor lennék nyugodtabb, ha 1:57-en belülre kerülnék” – tette hozzá.
Verrasztó Dávid ugyanakkor szomorúan összegzett: „hát ez nem sikerült… Tizenegy század hiányzott a döntőhöz, bosszantó, de ma valahogy nem állt össze az úszásom.”.

Kozma Dominik z első elődöntőben óriási lendülettel kezdett, előnyét fokozatosan növelve  már egy testhosszal vezetett 150 méternél, így könnyedén nyerte futamát 1:46.89 perces idővel, ami több mint egy másodperccel volt jobb annál, mint amit a délelőtti előfutamban (1:47.99) úszott.
 „Újabb egyéni csúcsot úsztam, megnyertem az elődöntős futamomat, igazán jó napon vagyok túl. A holnapi döntőben további kemény tizedeket szeretnék javulni, mert dobogós akarok lenni”– mondta Kozma Dominik.

A második elődöntőből aztán a szám háromszoros címvédője, a német Paul Biedermann és a hétfőn 400 méter gyorson aranyérmes szerb Velimir Stjepanovic ért el nála jobb időt, de csak két, illetve egy tizeddel.

Gyurta Dániel negyedik 100 m mellen

Gyurta Dániel negyedik lett 100 méter mellen, az UTE versenyzője végig a negyedik helyen tempózott, végül 59.88 másodperccel csapott a célba, így elmaradt a hétfői elődöntőben elért 59.58-tól, pedig azzal az idővel harmadik lett volna.

A 200 méter olimpiai, világ- és Európa-bajnoki címvédője, aki kivételesen kihagyja kedvenc számát, pályafutása során normálmedencés világversenyen először állhatott volna dobogóra ebben a számban, ha megismétli egy nappal korábbi teljesítményét.
„Az első ötvenet őrült módon elkezdték a többiek, muszáj volt velük mennem, s ez felborította a ritmusomat” – elevenítette fel a történteket Gyurta Dániel. „Az nem bosszant, hogy lemaradtam az éremről, az inkább, hogy 59 és fél percen belül akartam célba érni. Viszont az jó, hogy van még tartalékom, és stabilan egy percen belüli százas mellúszó vagyok.”