Csehországban veszített a Fehérvár

Fotó: erstebankliga.at

A Fehérvár négygólos vereséget szenvedett a Znojmo otthonában az osztrák jégkorongliga (EBEL) pénteki játéknapján. A MOL Ligában idegenben győzött a MAC és a DVTK is. A tabellát előbbi vezeti immáron 3 ponttal, igaz, egy meccsel többet is játszott, mint a címvédő.

A 29. percben egy kapu előtti kavarodás végén megszerezte a vezetést a Znojmo; Hetényi kétszer még hárított, de nem tudtunk felszabadítani és harmadszorra Yellow Horn már a kapuba tuszkolta a pakkot (1-0).

A gól után átvette a játék irányítását a Fehérvár AV19. Ez előbb kiállításokban kamatozott – Novak és Fiala ment ki – kettős emberelőnyben pedig Aaron Brocklehurst bombájával sikerült egyenlíteni (1-1). Ezután kiszakadt a gólzsák! A 35. percben Trivino Corey újra a hazaiaknak szerzett vezetést (2-1), de mindössze 13 másodpercig örülhettek a piros-fehérek szurkolói, amikor Szirányi Bence másodszor is egalizált (2-2). Ezzel azonban nem volt még vége, másfél percre rá Patrik Novak is megvillant, ezzel harmadszor is a házigazdáknál volt az előny (3-2).

A záró harmad első percben betalált a Znojmo Stepan Csamango révén, ezzel a mérkőzése először kerültünk kétgólos hátrányba (4-2). Alaposan beszorultak a vendégek, az 53. percig bírta a nyomást a Fehérvár, ekkor Martin Podesva távolról kipókhálózta a felső sarkot eldöntve ezzel az összecsapást (5-2). Sárpátki, Sikorcin, majd Francis is csökkenthette volna a különbséget, de Nechvatal ekkor már magabiztos volt. Az utolsó percekben Cip kihagyta a javára megítélt büntetőt, majd másfél perccel a végső dudaszó előtt David Bartos találata jelentette a kegyelemdöfést (6-2).

Az már korábban eldőlt, hogy a magyar csapat az alapszakaszban nem végezhet az első hat között, így legfeljebb az alsóházi középszakaszból biztosíthatja helyét a rájátszásban. A székesfehérváriak 43 mérkőzés után a kilencedik helyen állnak a regionális nemzetközi sorozatban.

EBEL:

Znojmo (cseh) – Fehérvár AV19 6-2 (0-0, 3-2, 3-0)
Gól: Yellow Horn (29.), Trivino Corey (35.), Patrik Novak (37.), Stepan Csamango (41.),  Martin Podesva (53.), David Bartos (59.), ill. Aaron Brocklehurst (33., meberelőnyben), Szirányi  Bence (36.)

Kalnins 29 ferencvárosi lövést hárított

A házigazdánál Janis Kalnins, az FTC-ben Budai Krisztián kapott lehetőséget és hamar kiderült, mindkettejüknek kiemelkedő szerepe lesz a mérkőzés során. Az első harmadban két kisbüntetést is kapott a Volán, kapura mégis jóval többet lőtt a húsz perc alatt, mint az FTC, de egyik félnek sem sikerült gólt szerezni.

Hasonlóan alakult második játékrész is, annyi különbséggel, hogy itt két Fehérvár-előny és egyszer játszhatott létszámfölényben a Fradi, de a két csapat védelme tette a dolgát.

Egészen a harmadik harmad közepéig gól nélkül álltak a felek, ekkor Luomala kapott két percet bottal lökését, ezt a lehetőséget használta ki végül a házigazda, Grieve talált be végre. Egy perccel később viszont hátrányba is került Dietrich együttese, de hibátlan maradt a hátrányos védelem és Kalnins is, aki végül shutoutot ért el.

Tyler Dietrich, Fehérvár AV19: „Eléggé hullámzó volt ma a teljesítményünk, néha nagyon keményen harcoltunk a koronggal, néha meg úgy néztünk ki, mint egy hobbi csapat. Nem igazán értem, miért volt ez. Ennél sokkal magasabb színvonalú játékra lesz szükség, ma egy góllal is nyerni tudtunk, de egyáltalán nem az elképzelésem szerint játszottunk.”

Greg Lindqvist, FTC: „Jól játszottunk, kialakítottunk számtalan gólhelyzetet, sajnos ezek nem mentek be. Nem volt szerencsénk a kapu előtt, az ellenfél góljánál, pedig nem voltunk elég határozottak. Kiegyenlített mérkőzés volt, egyáltalán nem vagyok elégedetlen.”

MOL Liga:

Fehérvár AV19 – Ferencváros 1-0 (0-0, 0-0, 1-0)
Gól: Alexander Grieve (49., emberelőnyben)

Corona Brasov (román) – UTE 5-4 (1-2, 2-0, 1-2, 1-0), hosszabbítás után
Gól: Petres Magor Tivadar (14.), MOlnár Zsolt (31., emberelőnyben), Bíró Ottó Attila (37., emberelőnyben), Mihály Árpád (60.), Nagy Csaba (67., kettős emberelőnyben), ill.  Virág Tamás (4., emberelőnyben), Kiss Dániel (6., emberhátrányban), Gröschl Tamás (41., emberelőnyben), Nemes Benjamin Zoltán (54.)

SC Csíkszereda (román) – MAC Budapest 2-6 (0-1, 2-3, 0-2)
Gól: Anton Berlev (29.), Kirils Tambijevs (37.), ill. Mestyán István (20.), Terbócs István (23., 56.), Tóth Richárd (23.), Tomás Klempa (33., 46., emberelőnyben)

Debreceni HK – DVTK Jegesmedvék 1-3 (0-2, 1-0, 0-1)
Gól: Danil Kaskov (35.), ill. Jarko Leppanen (18.), Justin Cseter (18., 44., emberelőnyben)

1.  MAC Budapest                41 29   4   3   5 203-97  98 pont