Csoportelsőséget érő magyar siker a dél-afrikaiak ellen

Szivós Márton (b) és a dél-afrikai Etienne Le Roux küzd a labdáért. MTI Fotó: Kovács Anikó

A címvédő magyar válogatott 17-4-es győzelmet aratott a Dél-afrikai Köztársaság ellen a Kazanyban zajló vizes világbajnokság férfi vízilabdatornájának második fordulójában, és a harmadik kör eredményétől függetlenül már csoportelső, azaz automatikusan negyeddöntős.

Benedek Tibor szövetségi kapitány együttese még annál is jóval simábban nyert, mint csoportnyitó meccsén, amelyen 14-5-re verte Kazahsztánt hétfőn.

A szerdai összecsapáson Varga Dénes volt a legeredményesebb, aki ötször talált be a dél-afrikaiak kapujába.

A magyar csapat legközelebb pénteken száll vízbe a két játéknap után pont nélkül álló argentinokkal szemben.

Benedek Tibor a győzelem után így nyilatkozott a hazai szövetség Facebook-oldalán:
„Ahhoz képest, milyen erőt képvisel Dél-Afrika, komolyan vettük a meccset. Annyira vették komolyan a játékosok, amennyire én. Nem éreztem magam jobban felpörögve, mint amennyire ők voltak, és őket sem magamnál, így voltunk egységben, ez teljesen ideális volt” – mondta.

A szövetségi kapitány hozzáfűzte, hogy ebből a mérkőzésből nem lehet semmilyen tanulságot levonni, „de persze le kellett játszanunk”.
 „Ilyen lesz az argentinok elleni is, vagy még inkább, így magunkban kell készülni, keményen edzeni a következő hétre, arra a negyedik, igazán fontos mérkőzésre” – szögezte le a szakvezető.

Mivel a csoport korábbi szerdai meccsén a kazahok a papírformának megfelelően legyőzték az argentinokat, eldőlt, hogy a magyarok utolsó csoportmeccsük eredményétől függetlenül megnyerik a négyest, így egyenes ágon a legjobb nyolc között folytathatják szereplésüket.

C csoport, 2. forduló:

Magyarország – Dél-afrikai Köztársaság 17-4 (5-1, 3-0, 4-2, 5-1)
Gól: Varga Dénes 5, Hárai, Erdélyi 3-3, Vámos 2, Hosnyánszky, Szivós, Bedő, Angyal 1-1, illetve Molineux, Jagga 2-2.