Toby Price megnyerte a második szakaszt

Toby Price (AUS) of Red Bull KTM Factory Team races during stage 02 of Rally Dakar 2017 from Resistencia to Tucuman, Argentina on January 3, 2017 // Marcelo Maragni/Red Bull Content Pool // P-20170103-00193 // Usage for editorial use only // Please go to www.redbullcontentpool.com for further information. //

Toby Price (Red Bull KTM Factory Team). Fotó: Marcelo Maragni/Red Bull Content Pool

Az ausztrál Toby Price (KTM) megnyerte kedden a 2017-es Dakar-rali második etapját a motorosok mezőnyében. Gyenes Emánuel (KTM) a 28. helyen végzett.
A tavalyi bajnok az Argentína észak-keleti részén lévő Resistencia és San Miguel de Tucuman települések közötti 803 km-es távolság 275 km-es szelektív távját 2 óra 37 perc 32 másodperc alatt teljesítette, a 3 perc 22 másodperccel később érkező osztrák Matthias Walkner (KTM) és a 3 perc 51 másodpercet késő portugál Paulo Goncalves (Honda) előtt. Gyenes Emánuel (KTM) a 28. helyen ért célba, 17 perc 58 másodperccel a győztes után.

Összesítésben Price vezet Walkner (2:39) és Goncalves (2:54) előtt.

Az első etap győztesét, Xavier de Soultrait-t gyorshajtásért megbírságolták és a negyedik helyen fejezte be a második szakaszt, 4:06-tal az első helyezett után és az ötödik helyet foglalja el összetettben (3:41).

Gyenes Emánuel a 29. összetettben,19:31-el a címvédő után.

Az autósoknál a francia Sebastien Loeb nyerte a Dél-Amerikában zajló Dakar-rali második szakaszát, ezzel pedig az összetettben is átvette a vezetést. Az első szakaszt megnyerő katari Nasszer al-Attijah ezúttal második lett a 803 kilométeres – ebből 275 kilométernyi szelektív távot tartalmazó – etapon, míg a harmadik helyen a spanyol Carlos Sainz ért célba.

Carlos Sainz (ESP) of Team Peugeot TOTAL races during stage 2 of Rally Dakar 2017 from Resistencia to San Miguel de Tucuman, Argentina on January 3, 2017. // Flavien Duhamel/Red Bull Content Pool // P-20170103-00448 // Usage for editorial use only // Please go to www.redbullcontentpool.com for further information. //

Carlos Sainz (Team Peugeot TOTA). Fotó: Flavien Duhamel/Red Bull Content Pool

Szerdán kerül sor a harmadik szakaszra a Miguel de Tucuman és San Salvador de Jujuy települések közötti 780 km szakaszon, amelyből a motorkerékpárosoknál 364, a gépkocsiknál 199 km a szelektív táv.