Dániában elmaradt a Fradi-csoda

FTC_DaniaKettős vereséggel búcsúzott a Ferencváros kézilabdacsapata a női KEK elődöntőjében: a magyar együttes a dán Midtjylland elleni visszavágón – amelynek hétgólos hátrányból vágott neki – 31-29-re kapott ki.

Az első félidőben fej fej mellett haladt a két együttes, de a mérleg nyelve inkább a dánok javára billent. A hazaiak végül 17-14-es előnnyel vonulhattak a szünetre – összesítésben ekkor már 10 gól volt a különbség.

A második félidőben a Fradi sokáig 3-4 gól körüli távolságból követte a Midtjyllandot. A hajrában azonban felzárkóztak a zöld-fehérek, 28-28-nál egyenlő is volt az állás. Az utolsó percekben viszont ismét a dánok voltak eredményesebbek.

A kiesés után az idény hátralévő részében már csak a bajnokságra koncentrál a Ferencváros, amely április 17-én, pénteken a Dunaújváros elleni elődöntő első felvonásával folytatódik.

Női KEK, elődöntő, visszavágó:

Midtjylland (dán) – FTC-Rail Cargo Hungaria 31-29 (17-14)
Gól: Jensen 7, Linne Anna Ryborg Jörgensen 6, Stine Jörgensen 5, Thorsgaard 3, Groot 2, Jacobsen 2, Pedersen 2, Woller 2, Boegelund 1, Rasmussen 1, ill. Szucsánszki 8, Nerea Pena 7, Háfra 4, Kovacsicz 4, Szamoránsky 2, Szarka 2, Tomori 1, Vérten 1.

Továbbjutott: a Midtjylland, kettős győzelemmel.