Dárdai Pál már második a Herthával

foci_Dárdai Pál_Facebook, 440

Dárdai Pál, a Hertha sikeres hadvezére

Története legjobb rajtjával büszkélkedhet a Hertha BSC a német labdarúgó-bajnokságban Dárdai Pál vezetőedző irányításával: a fővárosiak nyolc forduló alatt tizenhét pontot szereztek és a második helyen állnak a bajnoki táblázaton.

Szombaton fantasztikus mérkőzésen nyertek 2-1-re az 1. FC Köln ellen. A kölniek első alkalommal szenvedtek vereséget ebben a szezonban.

„Az első félidőben nagyon jól játszottunk, az első gólunk után sajnos nem tudtuk megszerezni a másodikat is, a kölni egyenlítést követően csapatom megmutatta, mekkora morális ereje van – mondta Dárdai a lefújás után. – Tanulnunk kell a hajrában elkövetett hibáinkból, óriási győzelmet arattunk, mert a kölnieknek nagyon erős csapatuk van.”

Megszerezte első gólját a Bundesligában Kleinheisler László. A Darmstadtban szereplő válogatott a középpályás a 68. percben szabadrúgást követően a kipattanó labdát kapásból, 13 méterről laposan lőtte a kapuba a Wolfsburg ellen 3-1-re megnyert mérkőzésen. A wolfsburgiak Jeffrey Bruma kiállítása miatt a 23. perctől tíz emberrel játszottak: a védő az egyedül kapura törő Kleinheislert húzta vissza.

Továbbra sem hibázik a Hoffenheim, amely ezúttal a Leverkusen otthonában nyert 3-0-ra, igaz a hazaiak az utolsó emberként szabálytalankodó Kevin Volland kiállítása miatt a hatodik perctől tíz emberrel játszottak. Szalai Ádám a 65. percben csereként lépett pályára a győztes látogatóknál, akiknek négy győzelem mellett négy döntetlen a mérlegük a szezonban.

Az Eintracht Frankfurt a kiállítása miatt eltiltott Huszti Szabolcs nélkül nyert 3-0-ra Hamburgban. Az újoncként szenzációsan szereplő, eddig veretlen RB Leipzig Gulácsi Péterrel a kapuban a Werder Brement fogadta és folytatta remeklését, 3-1-re nyert, ezzel a második helyen áll a tabellán.

A Borussia Dortmund a 91. percben Pulisic találatával mentett pontot a továbbra is nyeretlen Ingolstadt otthonában, a listavezető Bayern München 2-0-ra nyert a szintén BL-induló Borussia Mönchengladbach ellen. Az újonc Freiburg 2-1-re győzte le az Augusburgot és – az előző szezont is figyelembe véve – megszakítás nélkül tizedik hazai bajnokiját zárta győzelemmel, ilyen sorozattal jelenleg senki sem rendelkezik a Bundesligában.

Bundesliga, 8. forduló. Szombat. Hamburg-Frankfurt 0-3, Leverkusen-Hoffenheim 0-3, Hertha BSC-Köln 2-1, Ingolstadt-Dortmund 3-3, Darmstadt-Wolfsburg 3-1, Freiburg-Augsburg 2-1, Bayern München-Mönchengladbach 2-0, Vasárnap. Leipzig-Bremen 3-1., Schalke-Mainz 3-0.

Az élcsoport: 1. Bayern München 20 pont, 2. Leipzig 18., 3. Hertha BSC 17, 4. Hoffenheim 16.