Dávid Imre Rióig vállalná a Magyar Evezős Szövetség elnöki posztját

Shares

evez140117_16_Dávid Imre2Dávid Imre csak rövid távra, a riói olimpiáig vállalná a Magyar Evezős Szövetség elnöki pozíciójának betöltését.

A szervezetet korábban több mint egy évtizedig vezető szakember sajtótájékoztatót tartott szerdán, amelyen elismerte, nem volt szándékában, hogy újra elnökjelölt legyen.
„Olyan bizalmi válság és szervezeti-működési rendetlenség alakult ki, amelyek közepette a szövetség nem tud normálisan működni” – indokolta döntését Dávid Imre, aki a riói olimpiáig, illetve az azt követő közgyűlésig vállalná csak az elnökséget. Hozzátette: bízik abban, hogy a tisztújító közgyűlés után egy olyan, fiatalokból álló elnökség áll össze, amelynek tagjai az olimpiai ciklus végéig felépítik magukat, majd hosszú távon átvehetik a magyar evezőssport irányítását.

Programját illetően annyit mondott, hogy három alelnököt képzel el a szövetségben, az egyik a szakmai munkáért, a másik a gazdasági és pénzügyekért, a harmadik pedig a fejlesztési-stratégiai területért lenne felelős.

Dávid Imre beszélt arról is, hogy az evezés mint kiemelt sportág a 2020-ig kidolgozott stratégiai terv szerint több milliárd forint  állami támogatáshoz jut, amelyért cserébe a kormányzat egyrészt a taglétszám jelentős növelését, másfelől az olimpiai eredményesség javulását várja el.

A közeljövő feladatai között a 2016-os olimpiai részvételre esélyes versenyzők számára a megfelelő felkészülési körülmények előteremtését, a létesítmények fejlesztését, a szükséges eszközök – hajók és lapátok – biztosítását, valamint a minőségi szakemberképzés céljából az oktatási programok beindítását nevezte meg. „A legfontosabb, hogy a kialakult bizalmatlanságot meg kell szüntetni, az egyéni és egyesületi érdekeket pedig úgy kell összegyúrni, hogy azok a közösség érdekének az eredőjébe kerüljenek” – fogalmazott Dávid Imre, aki 1997-től a Magyar Olimpiai Bizottság felügyelőbizottságának elnöke.

A szakmai kerekasztallá átalakult sajtótájékoztatón az evezőssport számos képviselője is részt vett, akik egyike úgy fogalmazott: a sportágban dolgozók számára most az a nagy kérdés, hogy bevállalják-e a kívülről érkező elnök személyével járó kockázatokat, avagy inkább a múltból jól ismert szakmai elnök mellett döntsenek.

(MTI)