Di Maria duplázott Paraguay ellen

Di MariaA dél-amerikai kontinensviadalon a házigazdák után a végső győzelemre legesélyesebb Argentína Paraguay kiütésével jutott be.

Kezdjük a sort az első elődöntővel, amelyen Peru már a 20. perctől emberhátrányban játszott, így tulajdonképpen könnyű dolga volt Chilének. Carlos Zambrano negyedórán belül gyűjtött be két sárgalapot.

A 42. percben Eduardo Vargas szerezte meg a vezetést Chilének. A szünetben a hazaiak argentin szövetségi kapitánya kettőt cserélt, érkezett Eugenio Mena és David Pizarro.

A 60. percben Gary Medel öngólja után 1-1 állt az eredményjelző táblán, ám négy perccel később Eduardo Vargas állította be a 2-1-es végeredményt.

A másik elődöntőben Lionel Messi az első játékrészben kiosztott egy-egy gólpasszt Marcos Rojónak, majd Javier Pastorénak. Paraguay Lucas Barrios révén szépített.

A második játékrész elején Angel Di Maria hat perc alatt duplázott (4-1). A mérkőzés hajrájában Di Maria kiosztott egy gólpasszt Kun Agüerónak, aki fejjel volt eredményes, végül Gonzalo Higuain állította be a végeredményt (6-1).

Javier Pastore és Lionel Messi. Fotó: ca2015.com

Agentína legutóbb 1993-ban nyerte meg a Copa Americát, a gauchók az ecuadori fináléban Gabriel Batistua duplájával nyertek Mexikó ellen (2-1). A 2004-es perui döntőben 2-2-es döntetlen után Brazília tizenegyesekkel nyert Argentína ellen. Három évvel később Venezuela volt a házigazda és ismét Brazília, valamint Argentína csapott össze a fináléban. Julió Baptista már a 4. percben bevette Abbondanzieri kapuját, majd Ayala öngólja után a 69. percben Dani Alves állította be a végeredményt (3-0).

A házigazda még egyszer sem nyerte meg a Copa Americát, Chile az 1987-es Buanos Aires-i döntőben Uruguaytól kapott ki. A négy kiállítást hozó fináléban Pablo Bengoeche egyetlen találatával nyert Uruguay.

A Copa Americán Argentína 1995-ben és két évvel később is legyőzte Chilét (4-0, 2-0). A két csapat legutóbb 2012-ben vb-selejtezőn játszott egymás ellen, Argentína Messi és Higuain egy-egy góljával nyert 2-1-re. Chile utoljára 2008-ban tudta legyőzni Argentínát, szintén vb-selejtezőn Fabian Orellana egyetlen góljával nyertek Claudio Bravóék.

Copa America, elődöntő:

Argentína-Paraguay 6-1 (2-1)
Gól: Rojo (15.), Pastore (27.), A. di Maria (47., 53.), Agüero (80.), Higuain (87.), ill. L. Barrios (43.)

Chile-Peru 2-1 (1-0)
Gól: Eduardo Vargas (42., 64.), ill. G. Medel (60.)
Kiállítva: C. Zambrano (20., Peru)