Diego Costa Londonban lőtt mesterhármast

Diego Costa hatrickAz Eb-selejtezők után ismét a nemzeti bajnokságoké a főszerep, azaz minden visszatért a jól megszokott kerékvágásba. Angliában az Arsenal ikszelt a Manchester Cityvel, Diego Costa mesterhármast vágott a Swansea City ellen, míg az Aston Villa Liverpoolban nyert egy góllal.
A Premier Liga 4. fordulójának nyitómérkőzésén Londonban megosztozott a pontokon az Arsenal és a Manchester City. A 28. percben Jesus Navas vitte fel a labdát a jobb szélen, egy remek cscel után adott középre, ahol az érkező Kun Agüero tíz méterről a bal alsó sarokba helyezett (0-1). Könnyedén szerzett vezetést a Manchester City.

Az első félidőben nem tudott kiegyenlíteni az Arsenal, Arsene Wenger a londoniak trénere ennek ellenére sem cserélt a szünetben. Változtatott viszont Manuel Pellegrini, a Manchester City chilei menedzsere Frank Lampard helyére az Ágyúsok korábbi játékosát Samir Nasrit küldte a pályára. A 63. percben hazai labdaszerzés után Ramsey ugratta ki Jack Wilshere-t, aki éles szögből talált Joe Hart kapujába (1-1). Tíz perccel később Kompany rossz helyre kifejelt labdáját Wilshere fejelt vissza a manchesteri védők mögé,Alexis Sanchez tíz jobbal belsőzött a kapu bal oldalába (2-1).

A vendégeknél a 77. percben Fernandinho helyére Alekszandar Kolarov állt be, hat perccel később a szerb hátvéd szöglete után Martin Demichelis fejelt védhetetlenül a bal felső sarokba (2-2). Az argentin hátvéd legutóbb április 21-én szerzett gólt a West Bromwich Albion ellen. Wenger a hajrában még becserélte Oxlade-Chamberlaint

és Artetát is, ám az Arsenal nem tudta megszerezni a győztes találatot.

A londoni rivális Chelsea viszont megnyerte a bajnokságban negyedik mérkőzését is. A Leicester City legyőzése után a Swansea City is vereséggel távozott a Stamford Bridge-ről. A 11. percben Neil Taylor bal oldali beadását a menteni igyekvő John Terry a saját kapujába helyezte (0-1). A hazaiak egyenlítő találatára az első félidő végéig kellett várni. A 45. percben Cesc Fabregas beívelt szögletét Diego Costa fejelte le a bal alsó sarokba (1-1).

Mindkét oldalon volt csere a szünetben, a hazaiknál a brazil Ramires, míg a vendégeknél az argentin Federico Fernandez állt be. Az 56. percben Eden Hazard és Fabregas kényszerítőzése után a spanyol játékos önzetlenül passzolt Diego Costához, aki az öt és felesről ballal vágta a labdát a léc alá (2-1). Bő tíz perccel később Ramires 16 méterről helyezett kapura, a védők mögé belépő Diego Costa lesipuskás módon öt és fél méterről passzolt a jobb alsó sarokba (3-1). A spanyol válogatott játékos mesterhármasát a tulajdonos Roman Abramovics is megtapsolta.

A 81. pecben a Diego Costát váltó Ludovic Rémy is betalált, Hazard bolondította meg a Swansea védelmét, majd Oscar előkészítése után a francia játékos 14 méterről lőtte ki a bal alsó sarkot (4-1). Végül a 86. percben a csereként beállt Bony adott gólpasszt Jonjo Shelvey-nek (4-2).

A Chelsea zsinórban negyedik bajnoki mérkőzését nyerte meg, a londoniak tétmérkőzésen utoljára az Atletico Madridtól kaptak a Bajnokok Ligája elődöntőjének visszavágóján. Kedden folytatódik a BL a német Schalke 04 érkezik a Stamford Bridge-re.

A Liverpool legutóbbi londoni győzelme után (3-0 a Tottenham Hotspur otthonában) kedvező előjelekkel várta a bajnokság folytatását. Az Aston Vila azonban meglepte a hazaiakat, a 9. percben egy vendégszöglet és Senderos fejese után ottmaradt a labda a kapu előterében, végül Gabriel Agbonlahor kotorta a bal alsó sarokba a labdát (0-1).

A Liverpool hiába birtokolta 69 százalékban a labdát nagyon pontatlanok voltak a hazai támadások, 10 kapu felé ment lövésből csak kettő találta el a kaput. Brendan Rodgers a második félidő derekán előbb Raheem Sterlinget, majd Rickie Lambertet és Fabio Borinot cserélte be, ám a Liverpool nem tudott kiegyenlíteni. Az Anfield Roadon bajnoki mérkőzésen utoljára a Chelsea tudott nyerni 2-0-ra április 27-én. A Bajnokok Ligájában kedden a bolgár Ludogorec vendégeskedik Liverpoolban.

Premier Liga, 4. forduló:

Liverpool-Aston Villa 0-1 (0-1)
Gól: Agbonlahor (9.)

Arsenal-Manchester City 2-2 (0-1)
Gól: Wilshere (63.), A. Sanchez (74.), ill. S. Agüero (28.), Demichelis (83.)

Chelsea-Swansea City 4-1 (1-1)
Gól: Diego Costa (45., 56., 67.), L. Rémy (81.), ill. J. Terry (11., öngól), Shelvey (86.)

West Bromwich Albion-Everton 0-2 (0-1)
Gól: Lukaku (2.), Mirallas (66.)