Djokovics feladta, Murray kikapott

Roger Federer (SUI) celebrates his victory over Milos Raonic (CAN) on Centre Court in the Gentlemen’s Singles Quarter-Finals. The Championships 2017 at The All England Lawn Tennis Club, Wimbledon. Day 9 Wednesday 12/07/2017. Credit: AELTC/Florian Eisele.

Roger Federer 100. wimbledoni győzelmét aratta. Fotó AELTC/Florian Eisele.

Az angol teniszbajnokságon a férfiak mezőnyében egyszerre búcsúzott a világelső Andy Murray és a második helyen kiemelt Novak Djokovics.

Sam Querrey 1-2-es hátrányból fordított úgy Andy Murray ellen, hogy a 4. és az 5. játszmát is egyaránt 6:1, arányban nyerte meg az amerikai. A hazai közönségkedvenc az egész viadal során csípősérüléssel bajlódott, szerdán már a második játszmában látszott rajta, hogy továbbra sem százszázalékos.

A 29 éves Querrey pályafutása első Grand Slam-elődöntőjére készülhet, melyet Marin Ciliccsel vív majd, miután a horvát legyőzte a torna meglepetésemberét, a luxemburgi Gilles Müllert. A három és fél órás mérkőzésen a horvát óriás 33 ászt ütött, Cilic és Müller is három-három alkalommal brékelt.

Marin Cilic zsinórban negyedik alkalommal volt negyeddöntős Wimbledonban, de csak most először sikerült bejutnia a legjobb négy közé. A horvát játékos eddig négyszer győzte le Querrey-t, ráadásul Cilic kétszer – 2009-ben és 2012-ben is – éppen Wimbledonban nyert az amerikai ellen. Az öt évvel ezelőtti összecsapásuk igazán emlékezetesre sikerült, hiszen a döntő szettben Cilic végül 17:15 arányban nyert, összesen öt és fél órát töltöttek a pályán.

A nyolcadik végső sikerére hajtó Roger Federer pályafutása 100. wimbledoni mérkőzésén a hatodik helyen kiemelt kanadai Milos Raonicot győzte le két rendkívül sima, és egy szoros, rövidítéssel zárult játszmában. Ez volt a bázeli klasszis karrierjének 50. Grand Slam-negyeddöntője, amelyet 42. alkalommal vett sikerrel. Zárójelben jegyezzük meg, hogy a kanadai játékos tavaly csak a fináléban kapott ki Andy Murray-től.

Az elődöntőben az a Tomas Berdych lesz Federer ellenfele, aki a 2010-es wimbledoni döntőben Rafael Nadaltól kapott ki sima három játszmában.

Novak Djokovics a cseh játékos elleni összecsapását szetthátrányban a második játszma elején vállsérülés miatt feladta.

Berdych viszonylag jó mérleggel rendelkezik a 18-szoros Grand Slam-győztes Federer ellen, hiszen pályafutása során 18 vereség mellett hatszor legyőzte őt, ráadásul 2010-ben éppen a wimbledoni torna negyeddöntőjében sikerült neki ez a bravúr. Persze az utolsó hét mérkőzést zsinórban Federer nyerte meg.

Ha a svájci klasszis nem jut be a fináléba, akkor idén új bajnokot avatnak Wimbledonban, amire utoljára négy évvel ezelőtt volt példa…

Óriási párosítás lenne egy Cilic — Federer döntő. Tavaly a wimbledoni negyeddöntőben 0-2-ről állt fel a svájci és leckéztette meg horvát ellenfelét. Három évvel ezelőtt azonban a US Open elődöntőjében Marin Cilic nyert sima három szettben Federer ellen.

Wimbledon

Férfiak, negyeddöntő:

Sam Querrey (amerikai, 24.) — Andy Murray (brit, 1.)  3:6, 6:4, 6:7(4), 6:1, 6:1
Marin Cilic (horvát, 7.) — Gilles Müller (luxemburgi, 16.) 3:6, 7:6(6), 7:5, 5:7, 6:1
Roger Federer (svájci, 3.) — Milos Raonic (kanadai, 6.)  6:4, 6:2, 7:6(4)
Tomas Berdych (cseh, 11.) — Novak Djokovics (szerb, 2.) 7:6(2), 2:0-nál Djokovics feladta.