Djokovics megúszta, Thiem a kakukktojás?

Dominic Thiem. Foto: rolandgarros.org

A Francia Nyílt Teniszbajnokság elődöntőjében az osztrák Dominic Thiem lesz Novak Djokovics ellenfele, míg az alsó ágon Andy Murray és a címvédő Stanislas Wawrinka csap össze.

Novak Djokovics elhajította az ütőjét, ami akár a mérkőzésébe kerülhetett volna. Amennyiben ez az egyik vonalbírót találta volna el, valószínűleg leléptetik a Roland Garrosról. A jó szerencse azonban megkímélte, más veszélyes szituáció nem történt ezen a mérkőzésen. A szerb gyakorlatilag azt csinált Berdychel, amit akart. A szerb 6:3, 4:1-ig rendkívül magas színvonalon teniszezett, még az is belefért neki, hogy a második játszmában egy picikét kiengedjen. Djokovics bár még a negyedik fordulós mérkőzésén nem igazán volt a topon játékban, a cseh ellen majdnem végig koncentrálva, magabiztos játékkal diadalmaskodott.

Egy ág, ami teljesen megborult Rafael Nadal kiválása miatt, és mégis azt lehet mondani, hogy ezek után papírforma negyeddöntő jött létre két remek formában lévő játékos között. Dominic Thiem és David Goffin pontosan tudta, hogy egyikük jelenleg a legnagyobb esélyt szalasztja el, hogy Grand Slam tornán elődöntőbe jusson. Az elején úgy tűnt Goffin játszhat majd a döntőért, hiszen megnyerte az első szettet és a második játszmában is játszmalabdája volt, a küzdés azonban rövidítésben egyenlítést eredményezett az osztrák számára. Goffin a harmadik játszmában ugyan még break előnyben volt, vezetett 4:2-re, innentől kezdve csupán 1 játékot tudott nyerni az egész mérkőzés során. Dominic Thiem tehát elődöntőbe jutott, játékát látva nem valószínű, hogy ez csak egy véletlen kifutás lenne a részéről.

Az osztrák és a szerb teniszező eddig mindössze két alkalommal játszott egymás ellen. Érdekesség, hogy Djokovics két évvel ezelőtt Sanghajban és idén Miamiban is 6:3, 6:4 arányban győzte le Thiemet. A 22 éves osztrák teniszező tavaly és eddig idén is 3-3 tornagyőzelmet aratott. Thiem hat sikeréből ötöt salakon ért el. Nizzában duplázni tudott, a francia tengerparton zsinórban 9 mérkőzést nyert meg. A monacói salakon Rafael Nadal, míg a müncheni fináléban Philip Kohlschreiber állította meg Thiemet. Madridban rögtön kiesett, míg Rómában Roger Federer legyőzése után a negyeddöntőben Kei Nishikoritól kapott ki az osztrák játékos.

Az alsó ágon egy lassan klasszikussá váló összecsapást rendeznek a címvédő Stanislas Wawrinka és Andy Murray részvételével. A svájci és a skót teniszezőnek ez lesz a 16. összecsapása, az állás 8-7 Murray javára, ám az utolsó három mérkőzésüket Wawrinka nyerte meg. A két teniszező a Roland Garroson még nem játszott egymás ellen, sőt salakon is csak két alkalommal teniszeztek egymással. 2008-ban a római tornán Wawrinka 7:2, 7:6(5), míg a 2013-as Monte Carlo-i viadalon 6:1, 6:2 arányban nyert. Egyetlen Grand Slam-negyeddöntőjüket 2013-ban a US Openen vívták, Wawrinka 6:4, 6:3, 6:2 arányban nyert New Yorkban.

Férfi egyes, negyeddöntő:

Novak Djokovics (szerb, 1.) –Tomas Berdych (cseh, 7.) 6:3, 7:5, 6:3
Dominic Thiem (osztrák, 13.) – David Goffin (belga, 12.) 4:6, 7:6(7), 6:4, 6:1
Stanislas Wawrinka (svájci, 3.) – Albert Ramos-Vinolas (spanyol) 6:2, 6:1, 7:6(7)
Andy Murray (brit, 2.) – Richard Gasquet (francia, 9.) 5:7, 7:6(3), 6:0, 6:2