Djokovics nyerte a 2012-es finálé visszavágóját

Novak DjokovicAz Amerikai Nyílt Teniszbajnokságon már a legjobb nyolc között léptek pályára a játékosok.
A férfiaknál az Ausztrál Open idei bajnoka a svájci Stanislas Wawrinka nem bírt Kei Nishikorival. A japán teniszező karrierje során először jutott be Grand Slam-torna elődöntőjébe, Nishikori két évvel ezelőtt az Ausztrál Open negyeddöntőjében szenvedett sima, három játszmás vereséget Andy Murray-től.

Idén Nishikori a legjobb 16 között óriási csatában győzte le az 5. helyen kiemelt Milos Raonicot. Wawrinka és Nishikori negyeddöntőjében 1:1-es állás után a 3. és a 4. játszma is csak rövidítésben dőlt el. A harmadik szettben egy-egy brék után Nishikori 9-7-re nyerte meg a tie-breaket, míg a következő szettben egyik játékos sem tudta elvenni ellenfele adogatójátékát. Wawrinka azonban a rövidítés megnyerésével kiegyenlített, végül a döntő játszmában Nishikori három bréklabdát hárított és egyszer elvette Wawrinka adogatójátékát. A mérkőzés 4 óra 15 percig tartott.

Hasonlóan nagy csatára volt kilátás Andy Murray és Novak Djokovics mérkőzésén, hiszen a két játékos két évvel ezelőtt emlékezetes finálét vívott New Yorkban. Akkor a skót játékos öt játszmában győzött. 2013-ban az Ausztrál Open döntőjében Djokovics nyert, ám a wimbledoni fináléban ismét Murray diadalmaskodott.

A US Open idei negyeddöntőjének első játszmájában 2-2 brék után a rövidítés Djokovics nyerte meg 7-1-re, majd a második szettben újabb 2-2 brék után Murray szintén 7-1-re nyerte meg a tie-breaket. Innentől kezdve azonban a szerb teniszező akarata érvényesült, Djokovics a 3. és a 4. játszmában összesen háromszor vette el ellenfele adogatójátékát és szintén három bréklabdát hárított. Novak Djokovics zsinórban nyolcadik alkalommal jutott be a US Open elődöntőjébe.

Djokovics és Nishikori eddig három alkalommal futott össze egymással, ám csak két mérkőzést játszottak le. Négy éve a Roland Garroson a szerb játékos nyert sima három játszmában, míg egy évvel később a bázeli keménypályás torna elődöntőjében Nishikori szetthátrányból fordítva győzött (2:6, 7:6, 6:0). Idén Miamiban Nishikori sérülés miatt visszalépett az elődöntőtől.

Djokovics eddig ötször játszott döntőt a US Openen, ám csak egyszer 2011-ben tudott nyerni Flushing Meadows-ban.

US Open, negyeddöntők, férfiak:

Novak Djokovics (szerb, 1.)-Andy Murray (brit, 8.) 7:6(1), 6:7(1), 6:2, 6:4
Kei Nishikori (japán, 10.)-Stanislas Wawrinka (svájci, 3.) 3:6, 7:5, 7:6(7), 6:7(5), 6:4
Tomas Berdych (cseh, 6.)-Marin Cilic (horvát, 14.)
Roger Federer (svájci, 2.)-Gael MOnfils (francia, 20.)

Novak Djokovic

A nőknél mind a négy győztes sima két játszmás győzelemmel jutott be az elődöntőbe. A legjobb négy között az első helyen kiemelt Serena Williams az orosz Jekaterina Makarovával játszik majd a döntőbe jutásért. Az amerikai világelső eddig háromszor győzte le Makarovát, ám két éve Melbourne-ben kikapott az orosz lánytól. Serena Williams nyolcadik alkalommal juthat be a US Open fináléjába.

Shuai Peng sikerrel vette karrierje első Grand Slam-negyeddöntőjét, a kínai teniszezőnő még játszmát sem veszített New Yorkban. Peng kiejtette Agnieszka Radwanskát, Roberta Vincit és Lucie Safarovát is. Elődöntőbeli ellenfele, az egykori világelső Caroline Wozniacki 2009-ben finálét játszott a US Openen. A dán játékos az öt évvel ezelőtti döntőben a belga Kim Clijsterstől kapott ki 7:5, 6:3 arányban. Wozniacki 2010-ben és 2011-ben is bejutott a legjobb négy közé Flushing Meadows-ban, az elődöntőben előbb Vera Zvonarjova, majd egy évvel később Serena Williams állította meg a szőke teniszezőnőt.

Shuai Peng és Caroline Wozniacki eddigi 5 mérkőzéséből négyet nyert meg a dán lány.