Döntetlen a Derby d’Italián

Pogba_Ranocchia_440A Juventus az első félidőben fölényben volt, és vezetett is, de a másodikban visszavett, így az Internazionale egyenlíteni tudott az olasz labdarúg-bajnokság 17. fordulójának záró mérkőzésén.

Az 5. percben Vidal remekül fordult le Medelről, beadását Carlos Tévez estében továbbította a kapuba (1-0).

A 27. percben Ranocchia a saját térfelén elpasszolta a labdát, amely Vidalhoz került, a chilei lövését Handanovic ütötte szögletre. A 34. percben Vidal lövését fogta a horvát kapus, majd egy perccel később Pogba egy parádés csellel vágta át Ranocchiát és Juant, de ziccerben a kifutó Handanovicba lőtt.

Roberto Mancini az 54. percben Kuzmanovics helyére cserélte be Lukas Podolskit, míg Massimiliano Allageri spanyol cserét hajtott végre, azaz Fernando Llorentét Alvaro Morata váltotta.

A 64. percben Guarín remekül passzolt be a tizenhatoson belülre, ott Mauro Icardi megelőzte Bonuccit, majd a jobb sarokba lőtt (1-1).

Öt perccel később Andrea Pirlo a jobbösszekötő helyéről végzett el szabadrúgást, a jobb sarkot célozta meg, Handanovic parádés vetődéssel ütötte szögletre a labdát.

Serie A, 17. forduló:

Juventus-Internazionale 1-1 (1-0)
Carlos Tevez (5.), ill. Mauro Icardi (64.)
Kiálltva:
Mateo Kovacsics (86., Inter)

Udinese-AS Roma 0-1 (0-1)
Gól: Davide
Astori (17.)

AC Milan-Sassuolo 1-2 (1-0)
Andrea Poli (9.), ill. Nicola Sansone (28.), Simone Zaza (67.)

Cesena-Napoli 1-4 (0-2)
Franco Brienza (75.), ill. Jose Callejon (29.), Gonzalo Higuain (41., 72.), Marek Hamsik (64.)

AC Parma-Fiorentina 1-0 (1-0)
Gól: Andrea Costa (11.)
Kiállítva: G. Rodriguez (79.), Szavics (86.) – mindkettő Fiorentina

Palermo-Cagliari 5-0 (3-0)
Gól: Morganella (5.), E. Munoz (10.), Dybala (33., 11-es, 72.), Bareto (85.)
Kiállítva: D. Conti (26., Cagliari)

Genoa-Atalanta 2-2 (0-0)
Gól: Iago Falqué (51., 11-es), A. Matri (69.), ill. Zappacosta (69.), M. Moralez (49.)