Döntetlen a liverpooli és a londoni derbin is

phil-jagielka-everton-liverpool_440Döntetlenre végződött a liverpooli városi derbi, a Liverpool-Everton összecsapás és Londonban az Arsenal-Tottenham Hotspur mérkőzés is.

Az Anfield Roadon az első félidőben nem született gól a Liverpool és az Everton összecsapásán. A vendégek amerikai kapusának akadt több dolga az első 45 percben, Tim Howard Raheem Sterling és Mario Balotelli lövéseit, valamint Adam Lallana fejesét is hárította.

A 65. percben Steven Gerrard szabadrúgásból, 24 méterről a kapu bal felső sarkába tekert (1-0). A 80. percben Muhamed Besic helyére Samuel Eto’o állt be az Evertonban. Végül a 91. percben egy bal oldali beadás után a hazai védők középre fejelték ki a labdát, amire Phil Jagielka csapott le, egyből lőtt, a 23 méteres bomba pedig a bal felső sarokban kötött ki (1-1).

A Liverpool két vereség után szerzett ismét pontot a Premier Ligában. Nyolc hónappal ezelőtt a Pool 4-0-ra nyert az Everton mellett, akkor a duplázó Daniel Sturridge mellett Steven Gerrard és Luis Suarez is bevette Howard kapuját.

A Bajnokok Ligájában szerdán a Liverpool Bázelben vendégszerepel, míg az Everton az Európa Ligában csütörtökön a Krasznodar otthonában lép pályára.

Az Arsenal és a Tottenham Hotspur londoni derbije szintén 1-1-es döntetlennel ért véget. Az Emirates-stadionban a 28. percben a megsérült Arteta helyére Mathieu Flamini állt be, majd az első félidő hajrájában Cazorla váltotta aaron Ramseyt.

Az 56. percben Eriksen remek labdaszerzését követően Lamela passzolt Nacer Chadli elé, a belga játékos pedig 6 méterről  jobbal a kapuba lőtt (0-1). A hazai oldalon Alexis Sanchez volt a harmadik csere, míg a vendégeknél a 62. percben Aaron Lennon állt be.

A 74. percben Mesut Özil lövése lepattant egy védőről, Welbeck nem találta el a labdát, ám a mögötte érkező Alex Oxlade-Chamberlain igen, aki közelről a hálóba belsőzött (1-1).

A jövő héten a nemzetközi porondon mindkét londoni csapat török ellenfelet lát vendégül. A BL-ben a Galatasaray érkezik az Emirates-stadionban, míg az Európa Ligában a Besiktas vendégeskedik a White Hart Lane-en.

A Chelsea két és fél brazil góllal nyert az Aston Villa ellen: Oscar, Diego Costa és Willian vette be Brad Guzan kapuját.

A 16 ponttal vezető Chelsea mögött a Southampton tartja a második helyét. Ronald Koeman csapata a bajnokságban zsinórban negyedik győzelmét aratta. A WHU ellen gólt szerző és a Newcastle ellen duplázó Graziano Pellé ezúttal győztes gólt szerzett a QPR ellen. A Southampton egy hét múlva a Tottenham Hotpsur otthonába látogat.

Premier League, 6. forduló

Liverpool-Everton 1-1 (0-0)
Gól: Gerrard (65.), ill. Jagielka (90+1.)

Arsenal-Tottenham Hotspur 1-1 (0-0)
Gól: Oxlade-Chamberlain (74.), ill. Nacer Chadli (56.)

Chelsea-Aston Villa 3-0 (1-0)
Gól: Oscar (7.), Diego Costa (59.), Wilian (79.)

Hull City-Manchester City 2-4 (2-2)
Gól: Mangala (21., öngól), Abel Hernandez (32., 11-es), ill. Kun Agüero (7.), Dzeko (11., 68.), Lampard (87.)

Manchester United-West Ham United 2-1 (2-1)
Gól: Rooney (5.), Robin van Persie (22.), ill. Sakho (37.)
Kiállítva: Rooney (59.)

Southampton-Queens Park Rangers 2-1 (0-0)
Gól: Ryan Bertrand (54.), Graziano Pellé (68.), ill. Charlie Austin (66.)