Döntetlen a madridi rangadón, kikapott a Barcelona

Középen az Atletico két cseréje, a belga Ferreira Carrasco és az argentin Lucainao Vietto. Fotó: AS.com

Középen az Atletico két cseréje, a belga Ferreira Carrasco és az argentin Luciano Vietto. Fotó: AS.com

A spanyol bajnokság 7. fordulója után a Villarreal hétvégi veresége ellenére továbbra is vezeti a tabellát. Az FC Barcelona Sevillában kapott ki 2-1-re, míg vasárnap este a forduló zárómérkőzésén 1-1-es döntetlen született az Atletico és a Real Madrid rangadóján.

Kezdjük a végén, a Vicente Calderon-stadionban gyorsan vezetést szereztek a vendégek. A 9. percben a jobb szélen meginduló Daniel Carvajal egy megkerülős csel után adott középre, az érkező Karim Benzema könnyedén fejelt a kapu közepébe (0-1). A 21. percben Sergio Ramos a 16-oson belül buktatta a kapura törő Tiagót, az Atletico Madrid tizenegyeshez jutott, míg a spanyol játékos megúszta az esetet egy sárgalappal. A büntetőt vállaló Griezmann lazán futott neki a labdának, majd ballal a bal alsó sarkot célozta meg, ám az elvetődő Keylor Navas a kapu mellé tolta a labdát. A francia csatár pontatlan lövése ellenére bravúros védést mutatott be a Real Madrid Costa Rica-i kapusa. A 42. percben Daniel Carvajal sérülése miatt kényszerült cserére Rafa Benitez, helyére Arbeola állt be.

Benitez a második játékrészben Iscót és Mateo Kovacicot cserélte be, a hazaiaknál a szünetben állt be Ferreira Carrasco, míg Ángel Correát honfitársa Luciano Vietto váltotta.

A 74. percben a csereként beállt Jackson Martinez éles szögből lőtt kapura, ám Keylor Navas ezúttal is a helyén volt. Rögtön az ellentámadás végén Cristiano Ronaldo szintén éles szögből lőtt kapu mellé. A 81. percben Vietto fejelt kapu mellé.

A 84. percben Jackson Martinez robogott végig a pálya bal oldalán, végül az alapvonal mellől adott középre, az érkező Griezmann továbbsarkazta a labdát, míg a kapujából kijövő Keylor Navas tulajdonképpen árnyékra vetődött. Végül Luciano Vietto lábáról perdült a bal alsó sarokba a labda (1-1). A 21 éves argentin középpályás az elmúlt szezonban a Villarrealban 32 mérkőzésen 12 gólt szerzett, az Atletico Madrid a nyáron 20 millió eurót fizetett a játékosért. Vietto 2014. december  14-én még a Villarreal játékosaként lőtt győztes gólt a Vicente Calderonban az Atletico ellen, érdekesség, hogy az a találat is a 84. percben született.

A listavezető Villarreal korán hátrányba került Valenciában. A 27. percben Roger Martí szerzett labdát, majd éles szögből telibe találta Alphonse Ariolát. A kipattanót Lerma bombázta Jokicba. A 36. percben Bojan Jokic rúgta fel Ivan Lopezt, akit sérülés miatt le is kellett cserélni. A szlovén játékos Alfonso Álvarez játékvezetőtől megkapta második sárgalapját, így emberhátrányba került a Villarreal. Az első játékrész ráadásában Roger Martí újabb óriási ziccerét hárított a vendégek francia kapusa, sőt még egy Dayverson lövést is hárított Areola.

A 83. percig bírt a nyomást a „sárga tengeralattjáró”, ekkor a csereként beállt Ghilas beadása után Deyverson 11 méterről, bal belsővel kapásból lőtt a kapu bal oldalába (1-0). A 24 éves brazil csatár két fordulóval ezelőtt az Eibar ellen egyenlített a 90. percben, míg ezúttal három pontot érő gólt szerzett.

A Valencia Dani Parejo révén hiába vezetett Bilbaóban, az Athletic Club az első félidőben Aymeric Laporte révén kiegyenlített, majd a második játékrész derekán Susaeta és Aduriz is bevette Jaume Doménech kapuját (3-1).

A Messi és Iniesta nélküli Barcelona 2-1-ra kapott ki Sevillában, a hazaiak tulajdonképpen hat perc alatt nyerték meg a mérkőzést. A katalánok rengeteg helyzetet hagytak ki, végül Neymar büntetőből volt eredményes. Luis Enrique csapata a La Ligában első két idegenbeli találkozóján Bilbaóban és Madridban az Atletico ellen is nyert, ám Vigóban és Sevillában is kikaptak a katalánok. A Barca következő idegenbeli bajnoki mérkőzését Madridban játssza a Getafe ellen október 31-én.

A Barcelona játékosa Alen Halilovic kölcsönben szerezte meg első találatát a Primera Divisionban. Szombaton a Sporting Gijon Barcelonában az Espanyol vendége volt. A 10. percben a Lorától megkapott labdát Alen Halilovic 20 méterről bal lábbal tekerte a jobb felső sarokba (0-1). A 29. percben közvetlenül a kapu előtt az ecuadori Felipe Caicedo lábát húzta el a kolumbiai Bernardo Espinosa. A megítélt büntetőt maga a sértett vállalta, ám a balra kitűnően elvetődő Alberto Garcia oldalra ütötte a labdát.

A 62. percben nem tudott felszabadítani a Sporting Gijon, a vendégek beszorultak a saját kapujuk elé, végül Rubén Duarte mellel tette maga elé a labdát, középre adása után az érkező Felipe Caicedo talált a kapuba (1-1). A vendégeknél a bekapott gól után érkezett Guerrero és Omar Mascarell, majd Halilovic helyére Pablo Pérez állt be.

Mindössze 20 másodperc volt hátra a hosszabbításból, amikor az egyedül maradt Alex Menéndez talált az Espanyol kapujába (1-2). A Sporting Gijon legutóbb La Corunában nyert idegenben, a győztes találatot akkor is Alex Menéndez szerezte. A hátvéd 50 La Ligás mérkőzésén háromszor volt eredményes.