Döntetlen az argentin-brazil rangadón

Higuain és Filipe Luis. Fotó: Eitan Abramovich

Buenos Airesben a súlyos esőzések miatt egy nappal elhalasztott dél-amerikai superclasicón 1-1-es döntetlent játszott egymással Argentína és Brazília.

Tata Martíno nélkülözni kényszerült a sérüléséből lábadozó Lionel Messit, persze a középpálya közepén ott volt Javier Mascherano, aki a Barcelonában egy sorral hátrébb játszik, míg a csatársorban Angel di Maria, Gonzalo Higuain és Ezequiel Lavezzi állt hadrendbe.

Brazil oldalon a Willian, Lucas Lima, Neymar támadó középpályás sor előtt Ricardo Oliveira kezdett előretolt csatárként. A Santos 35 éves támadója egy hónappal ezelőtt Venezuela ellen szerezte a mérkőzés harmadik találatát.

Argentin rohamokkal indult a találkozó, előbb Lavezzi, majd Di Maria hagyott ki egy-egy óriási helyzetet. Nem sokkal később Higuain lőtt távolról kapu fölé.

A 34. percben Di Maria hozta játékba a jobb szélen felfutó Higuaint, aki középre passzolt, az érkező Ezequiel Lavezzi pedig hat méterről a brazil kapuba helyezett (1-0). Még az  első félidőben egy brazil szabadrúgás után David Luiz fejelt kapu fölé.

A második játékrész elején Banega először Dani Alvesbe rúgta a labdát, majd az ismétlés után a kapufán csattant a labda. Válaszul Neymar 25 méterről tekert kapu mellé.

Az 58. percben a csereként beállt Douglas Costa első labdaérintésre a felső lécre fejelte a labdát, majd a kipattanót Lucas Lima oldalra elvetődve, bal lábbal vágta Sergio Romero kapujába (1-1).

A hajrában előbb Higuain hagyott ki egy helyzetet, majd Neymar lövését tolta kapu fölé Romero. Nem sokkal később Biglia tekerte be a labdát a brazil kapu elé, ám Otamendi ígéretes helyzetből fejelt kapu fölé. A 88. percben David Luiz a játékvezető orra előtt buktatta Bigliát, amiért megkapta második, kiállítást érő sárgalapját.

Argentína kedden Kolumbiában lép pályára, míg Brazília szerdán hazai pályán fogadja Peru csapatát. A superclasicó visszavágójára egy év múlva kerül sor Brazíliában.

Három forduló után a dél-amerikai csoportban a százszázalékos Ecuador vezet Chile (7 pont) és Uruguay (6 pont) előtt.