Döntetlen Párizsban és Lvivben is

Edison Cavani. Fotó: Kicker.de

A Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében a Paris Saint-Germain – Chelsea összecsapáson egy-egy fejesgól született, míg a Sahaktar Donyeck-Bayern München mérkőzésen gól nem, csak egy piros lap született.

A PSG-ben mindössze egyetlen francia játékos (Matuidi) kapott helyet a kezdőcsapatban, míg a Chelsea-ben két angol játékos (Cahill és Terry) kezdett.

A 11. percben Matuidi távoli fejesét ütötte oldalra Courtois, majd Ibrahimovic földre lefejelt labdáját is összeszedte a Chelsea belga kapusa.

A 30. percben Eden Hazard jobb oldali beadását húzta le Sirigu, majd Fabregas szabadrúgása után öklözte ki a mezőnybe a labdát a PSG olasz kapusa.

Négy perccel később egy hazai szöglet után Cavani fejesét tolta kapu mellé, fölé Courtois. A Terry beadása és Cahill sarkazása után Braniszlav Ivanovics fejelt a jobb felső sarokba (0-1). A szerb hátvéd január végén a Ligakupában a Liverpool, míg február 7-én a bajnokságban az Aston Villa ellen szerzett győztes gólt. A nemzetközi porondon 2013. május 15-én az Európa Liga fináléjában a Benfica ellen szerzett győztes találatot az Amsterdam Arenában.

Az 54. percben Maxwell tette le a labdát a bal szélen érkező Matuidinek, aki remekül tekert középre, ahol az érkező Edison Cavani a földre lefejelt labdával vette be a Chelsea kapuját (1-1).

A 60. percben Ibrahimovic lövését védte Courtois, majd Lavezzi lövése után Azpilicueta hárított a kapus helyett.

A 80. percben Cavani két remek csel után gurította el a labdát a kapu előtt, a labda a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret.

A 92. percben Ibrahimovic ismét egy földre lefejelt labdával próbálkozott, ám Courtois ismét résen volt.

Lvivben a Shaktar Donyeck és a Bayern München is mindössze egy-egy alkalommal találta el az ellenfél kapuját. Xabi Alonso a 65. percben megkapta második sárgalapját, így a Bayern München emberhátrányban fejezte be a mérkőzést.

Pep Guardiola csapata nem tudott idegenben gólt szerezni, ami nagyon veszélyes helyzetet teremthet a müncheni visszavágóra…