Döntetlennel mutatkozott be Vranjes a magyar kispadon

A magyar férfi kézilabda-válogatott 29-29-es döntetlent játszott Svédország vendégeként barátságos mérkőzésen, szombaton délután Jönköpingben.

A második félidő negyedik percében újra előnybe került a magyar válogatott (17-18), sőt rendkívül hatékony lövéseinek köszönhetően kisvártatva – a meccs során először – két, majd három góllal vezetett (19-22).

A 45. percben, 25-22-es magyar előnynél ismét időt kértek a svédek, és ezt követően hat percig nem kaptak gólt. A vendégcsapat a hajrára elfáradt, játéka pontatlanabbá vált, azonban így is több lehetősége volt a találkozó megnyerésére, ám a kihagyott ziccerek miatt döntetlen lett Vranjes bemutatkozó-meccsének végeredménye.

Ez volt az első meccse magyar szövetségi kapitányként Ljubomir Vranjesnek, aki játékosként 1997 és 2002 között három Európa-bajnokságot és egy világbajnokságot nyert a svéd nemzeti csapattal, 2000-ben pedig olimpiai ezüstérmes volt.

Bodó Richárd: „Nem ijedtünk meg a svédektől, noha nagyon jó ellenféllel találkoztunk. Jól mentünk, úgy érzem, jó meccset játszottunk, a végén talán kicsit nagyobb rutinnal győzhettünk volna, de a felkészülés szempontjából nagyon hasznos volt a találkozó. Nincs sok idő hátra az Eb-ig, de minden csapat így van ezzel.”

Svédország-Magyarország 29-29 (16-15)
A magyar gólszerzők: Balogh Zs., Bodó 5-5, Bartók 3, Juhász, Császár, Vilovski, Jamali, Bánhidi, Ancsin, Lékai 2-2, Fekete, Országh 1-1

A két csapat hétfőn 19.15 órától Partilléban ismét megmérkőzik egymással.

A magyar válogatott a jövő pénteken kezdődő Európa-bajnokságon az olimpiai címvédő Dániával, valamint Spanyolországgal és Csehországgal szerepel azonos csoportban, amelyből az első három helyezett jut a középdöntőbe.