Döntetlent játszott a MOL-Pick Szeged Montpellier-ben

Fotó: pickhandball.hu

A MOL-Pick Szeged 29-29-es döntetlent játszott a francia Montpellier otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája kilencedik fordulójában, így a csoport negyedik helyén áll.

A MOL-Pick Szeged a 3-5. helyért csatázik jelenleg a macedón Vardar Szkopjéval és a lengyel Kielcével, most pedig ahhoz a Montpellier-hez utazott, amelyet október 24-én drámai körülmények között sikerült 28-27-re legyőznie. A csoportból a hatodik hely még nyolcaddöntőt jelent.

A Tisza-partiak 4-2-re vezettek, ám amikor rendezte sorait a házigazda, fordított (12. perc: 6-5). A Montpellier emberhátránya alatt is őrizte az előnyét, ám ahogy a Szegedtől Balogh Zsoltot kiállították, sorozatban háromszor volt eredményes együttese (10-12). A hazaiak időkérésük után egyenlítettek, s a felek végül döntetlennel vonultak el pihenőre.

A folytatásban felváltva estek a találatok, emberelőnyben pedig 23-20-ra vezetett az egyre jobban védekező Szeged. Időkérés után megint a Montpellier akarata érvényesült (24-24). Innen indult az izgalmas hajrá, amelyben rendre lépéselőnyben voltak a vendégek, de a franciák mindig egyenlítettek és így is végződött a drámai összecsapás.

A Szeged jövő szombaton a csoportelsőségért harcoló német Rhein-Neckar Löwent fogadja.

Férfi kézilabda VELUX EHF Bajnokok Ligája, B csoport, 9. forduló:

Montpellier HB (francia)-MOL-Pick Szeged 29-29 (17-17)
Montpellier: Gerard – Gajic 7/3, Dolenec 8, Fabregas 6, Gaber, Bonnefond 1, Guigou 1. Csere: Siffert (kapus), Borges 1, Kavticnik 2, Eszteki 3, Tumi. Vezetőedző: Patrice Canayer.
MOL-Pick Szeged: Sierra – Prodanovics 5, Balogh 2, Bombac 9/5, Vranjes 1, Ilyés 3, Källman 4. Csere: Wyszomirski (kapus), Blazevic 1, Zubai, Thiagus Petrus, Mindegía, Ancsin 3, Parrondo 1, Robledo. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.

Kolding (dán)-Barcelona (spanyol) 28-36 (15-16)
Kielce (lengyel)-Vardar Szkopje (macedón) 23-20 (10-6)
Rhein-Neckar Löwen (német)-Kristianstad (svéd) 29-20 (15-10)

Az állás: 1. Barcelona 15 pont, 2. RN Löwen 13, 3. Kielce 12, 4. Szeged 11, 5. Szkopje 10, 6. Montpellier 5, 7. Kristianstad 4, 8. Kolding 2