Döntetlent játszott a Szolnok, idegenben nyert az Eger és az OSC is

Szolnok, 2016. december 10. Jorgosz Ntoszkasz, a görög Olympiakosz (b) és Varga Dénes, a Szolnok játékosa a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 2. fordulójában játszott Szolnoki Dózsa-Közgép - Olympiakosz mérkőzésen Szolnokon 2016. december 10-én. A találkozó 5-5-ös döntetlennel zárult. MTI Fotó: Bugány János

Jorgosz Ntoszkasz, a görög Olympiakosz (b) és Varga Dénes, a Szolnok játékosa. MTI Fotó: Bugány János

A Szolnok otthon döntetlenre végzett a görög Olympiakosszal, az Eger ugyanakkor nyert a szerb Partizan Beograd vendégeként a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 2. fordulójában szombaton. Nizzában győzött az OSC.

A Szolnoki Dózsa-Közgép, amely a nyitókörben Újbudán nyert az OSC ellen 9-8-ra, a második körben a görög Olympiakoszt fogadta és nem bírt vendégével: az athéniak döntetlent játszottak a magyar bajnokkal.

A meccs hazai szempontból rosszul indult, a rivális gárda 2-0-ra, majd 3-1-re elhúzott, sőt 4-2-re is az Olympiakosz állt jobban, amikor a Szolnok megkezdte a visszakapaszkodást. Ehhez elsősorban a világbajnok balkezes szélső, Vámos Márton kellett, aki csapata összes addigi gólját lőve 4-4-re alakította az állást a befejező nyolc percben.

A vezetést azonban nem tudta átvenni a Tisza-parti gárda, mi több: a görögöknél volt az előny hajrában is, a végén azonban a magyar együttes szerb világklasszisa, az olimpiai, vb- és Eb-aranyérmes Andrija Prlainovic egyenlíteni tudott, így 5-5-tel zártak a felek.

Bajnokok Ligája, főtábla, 2. forduló:

A csoport:

Szolnoki Dózsa-Közgép – Olympiakosz (görög) 5-5 (0-2, 1-1, 1-0, 3-2)

A szolnoki góldobók: Vámos 4, Prlainovic 1

A hevesi gárda végig tartotta a lépést a belgrádiakkal, sőt a harmadik játékrészben a vezetést is átvette a házigazdáktól. A negyedik negyedben 8-8-ra álltak a felek a hajrában, amikor Milos Cuk, az egriek világbajnok szerb légiósa 58 másodperccel a meccs vége előtt betalált, így a magyar csapat győztesen térhet haza a szerb fővárosból.

B csoport:

Partizan Beograd (szerb) – ZF-Eger 8-9 (3-2, 2-3, 2-3, 1-1)
Az egri góldobók: Hosnyánszky, Cuk 2-2, Decker, Kovács, Erdélyi, Vapenski, Bedő 1-1.

Nizzában győzött az OSC

Az OSC-Újbuda 13-7-re győzött a francia Olympic Nice otthonában a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában szombaton.

A második negyed végén, 7-6-os magyar vezetésnél még szoros volt az állás, de a folytatásban az OSC védekezése nagyot javult, így a francia együttes mindössze egy gólt tudott szerezni. Bátori Bence és Zalánki Gergő vezérletével a vendégcsapatnak sikerült kihasználnia az ellenfél megtorpanását, így a Szolnok elleni hazai BL-vereséget idegenbeli siker követte az OSC részéről.

A csoport:

Olympic Nice (francia) – A-Híd OSC Újbuda 7-13 (2-4, 4-3, 0-2, 1-4)
Az OSC gólszerzői: Bátori 4, Salamon 3, Zalánki 2, Brguljan 1, Gór-Nagy 1, Juhász 1, Nikic 1

A BL főtábláján 12 csapat küzd egymással két csoportban. Mivel a jövő évi budapesti hatos döntőben rendezőként automatikusan résztvevő Szolnok alanyi jogon továbbjutó, rajta kívül az A csoportból két csapat válik a Final Six tagjává, míg a B-ből a legjobb három lehet majd ott – az április 26-án záruló főtáblás szakasz után – a hatcsapatos fináléban, amelynek május 25. és 27. között ad otthont a Dagály Uszodakomplexum.