Döntetlent játszott az OSC, a Szolnok kiütötte a Kragujevácot

Varga DénesAz OSC Újbuda férfi vízilabdacsapata a hajrában háromgólos hátrányt ledolgozva végül döntetlent játszott szombaton a Bresciával a Bajnokok Ligája második selejtezőkörében.

Az olaszok három perccel a vége előtt 8-5-re vezettek, de egy perc sem telt el, amikor már csak egy gól volt a különbség a két gárda között. Az újbudaiak végül Salamon Ferenc értékesített ötméteresével egyenlítettek.

A Szolnok 21-2-re legyőzte a szerb Kragujevacot. Vargáék pénteken a montenegrói Budvát győzte le 19-5-re, vasárnap pedig a házigazda Hannoverrel találkozik.

BL, 2. selejtezőkör, 2. forduló

D csoport:

Brescia (olasz) – A-Híd-OSC-Újbuda 8-8 (0-1, 1-1, 4-3, 3-3)

A magyar csapat gólszerzői: Salamon 3, Bátori 2, Hegedüs, Brguljan, Kovács G.

E csoport:

Szolnoki Dózsa-Közgép – Radnicki Kragujevac (szerb) 21-2 (4-0, 6-0, 5-1, 6-1)
A Szolnok góldobói: Varga Dénes 4, Mezei, Varga Dániel 3-3, Jansik Sz., Younger, Kis G., Mitrovic 2-2, Madaras, Vámos, Aleksic 1-1

Ebben a szakaszban négy négyes csoportban küzdenek a csapatok. Az első két helyezett jut a BL harmadik körébe, ahol az elsőket sorsolják majd össze a másodikakkal, és e négy pár oda-visszavágós csatájának győztese kerül fel a főtáblára, a nyolc kiemelt – köztük a ZF-Eger – mellé. A mérkőzések ott már két hatos csoportban zajlanak, és a sorozat legjobb hat csapata a BL fináléjában, az úgynevezett Final Six keretében 2016 júniusának első hétvégéjén csap össze az elsőségért Budapesten a házigazda szerepét betöltő Eger részvételével.