Döntőben a Győri Audi ETO is

A holland Nycke Groot és a norvég Heidi Löke is a jelöltek között az IHF év játékosa díjára.

A legutóbb ezüstérmes Győr kettős győzelemmel jutott döntőbe a női kézilabda NB I-ben, miután a csütörtöki visszavágón is legyőzte az Érdet.

Az Érd kezdte jobban a találkozót, a 18. percben 8-4-re vezetett, ám úgy tűnt, a szünetre már egy gólra olvasztja a hátrányt a feljavuló vendég együttes, ám az orosz jobbátlövő, Julija Havronyina fantasztikus időntúli szabaddobása után 14-12-re módosult az állás.

A második félidő ötödik percében Görbicz Anita büntetője után már a Győrnél volt az előny (16-17), mely a folytatásban már nem is engedte vissza a vezetést ellenfelének.

A két együttes egy hónap alatt harmadszor találkozott egymással: az április 24-i első mérkőzésen 42-26-ra, míg május 1-jén a Magyar Kupa fináléjában 33-27-re nyert a Győr.

A Bajnokok Ligája-ezüstérmes győriekre a címvédő Ferencváros vár a fináléban.

K&H női kézilabda liga, elődöntő, 2. mérkőzés:

Érd – Győri Audi ETO KC 24-27 (14-12)
ÉRD: Janurik, Gridnyeva, Győri (kapusok), Barján, Bernát, A. Bulatovics 1, Fekete B. 3, M. González, Gulyás, Havronyina 4(1), Kisfaludy 1, Klivinyi 5, Krpez-Slezák 5(2), Signaté 4, Vajda, O. Vukcsevics 1. Edző: Szabó Edina.
GYŐR: Grimsbö, Kiss É. (kapusok), Alstad 3, Amorim 4, Broch 3, Groot 4, Görbicz 5(5), Knedliková, Kovacsics 5, Lakatos, Löke, Orbán A. 1, Sulland 2, Tóth. Edző: Ambros Martín.

Továbbjutott: a Győr kettős győzelemmel, 69-50-es összesítéssel.