Döntőben az Eger

Fotó: Egri Vízilabda Klub/Szántó György

Elsőként az Eger biztosította helyét a férfi vízilabda ob I döntőjében: a hevesi gárdának a rájátszás első körében egyetlen mérkőzésre volt szüksége ahhoz, hogy lezárja az Eurokupa-győztes Ferencváros elleni párharcot.

A Szolnok–OSC csata után az Eger–FTC elődöntő is úgy indult, hogy a vendégek alaposan megnehezítik a házigazda dolgát, hiszen Madaras Norbert már a 20. másodpercben megszerezte a vezetést a zöld-fehéreknek Egerben. A balkezes klasszis gólja után négy perccel Angyal Dániel egyenlített, viszont még az első negyedben betalált Nyéki Balázs is, így továbbra is előnyben volt a Ferencváros.

A második negyedben aztán az Eger előbb ismét egyenlített, majd 3–3 és 5–4 után is duplázott, az Erdélyi Balázs góljával kialakuló 7–4-es előny pedig már kezdett megnyugtatónak tűnni a helyzet a hazai együttes számára. A becsülettel küzdő FTC már csak kettőre tudta csökkenteni a hátrányát (ezt kétszer is megtette), aztán viszont a 29. percben Hárai Balázs találatával már 9–6 volt a házigazdának, s gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés. Az utolsó percben még Bedő Krisztián és Sztefan Mitrovics is feliratkozott a gólszerzők listájára, maradt a háromgólos különbség, így az Eger máris elérte a hét pontot, ami azt is jelenti, hogy a tavalyi ezüstérmes, a középszakasz győztese már ott van a fináléban.

S várja ellenfelét, a Szolnok–OSC párharc győztesét.

Dabrowski Norbert: „Összességében az történt, amire számítottunk, veszélyes ellenfél volt a Fradi, nehéz volt ellenük támadni. Picit türelmesebbek tudtunk lenni, és jobban használtuk ki az emberelőnyeinket, ez döntött.”

Varga Zsolt: „Jól kezdtünk, utána viszont sietettük a játékot, kapkodtunk, innen jött fel az Eger és fordított. A nyolc kettes kontrafaultarányt soknak érzem egy ilyen fontos mérkőzésen, ezt nehezen tudtuk kompenzálni. Szívvel-lélekkel, jól harcoltunk.”

E.ON férfi ob I, rájátszás, első kör

Elődöntő, 1. mérkőzés:

ZF-Eger — FTC PQS Waterpolo 10-7 (1-2, 3-1, 3-2, 3-2)
Gól: Decker Á. 2, Hárai 2, Milos Csuk 2, Erdélyi, Bedő, Angyal, Kovács Gergő, ill. Nyéki 2, Sz. Mitrovics 2, Jansik Sz., Tóth M., Madaras.

A párharcot 7-1-re nyerte az Eger.

Szolnoki Dózsa-Közgép — A-Híd OSC Újbuda 13-10 (2-3, 4-3, 3-2, 4-2)
Gól: Prlainovics 4, Varga Dénes 3, Vámos 2, Alekszics 2, Mezei, Gocics, ill. Zalánki 3, Salamon F. 3, Kovács Gábor 2, Bátori, Nemet T.

A párharc állása: 6-3 a Szolnok javára.