Dortmundba került a gólkirályi cím

AubameyangA Bayern München zsinórban ötödik alkalommal nyert a német elsőosztályú labdarúgó-bajnokságban, a Hamburger SV a Wolfsburg elleni fordításával kerülte el az osztályozót.

Berlinben nyolcgólos mérkőzésen kapott ki a Hertha BSC, a vendég Bayer Leverkusen már az első félidőben három gólt rámolt be a norvég Jarstein kapujába, Dárdai Pál a szünetben kettőt cserélt: érkezett Skjelberg és Langkamp. A 64. percben Stefan Kiessling büntetőből szerezte meg a gyógyszergyáriak negyedik találatát. Dárdai csatába küldte Sami Allaguit is, aki előbb kiosztott egy gólpasszt Mitchell Weisernek, majd értékesített egy tizenegyest is. A két találat között Aránguiz is büntetőből volt eredményes, így már 2-5 állt az eredményjelzőn, végül a finn Pohjanpalo állította be a végeredményt.

Dortmundban a Werder Bremen vezetése után Marco Reus egyenlített, majd Pierre-Emerick Aubameyang fordított a 42. percben. A brémaiak a második játékrészben ismét visszavették a vezetést, majd a BVB részére megítélt büntetők közül az elsőt Reust, míg a másodikat már Aubameyang értékesítette, aki így 31 találattal szerezte meg a gólkirályi címet.

A Bayern München a hosszabbításban két gólt is szerzett a Freiburg ellen, előbb Arjen Robben adott egy óriási gólpasszt Franck Ribery-nek, majd Robert Lewandowski fejelte be a labdát a kapu elé, ahol az érkező Joshua Kimmich két lépésről stukkolt a hálóba. Ez volt a Bundesliga 2016/2017-es szezonjának az utolsó találata.

A salátástálat megnyerő Carlo Ancelotti edzőként már az ötödik országban nyert bajnoki címet. Az olasz tréner 2004-ben az AC Milannal nyerte meg a Serie A-t, 2010-ben a Chelsea-vel lett bajnok a Premier League-ben. 2013-ban a Paris Saint-Germain-nel jutott fel a csúcsra, majd egy évvel később a Real Madriddal győzött a Primera Divisionban.

Bundesliga, 34. forduló:

Bayern München — Freiburg 4-1 (1-0)
Gól: A. Robben (4.), A. Vidal (73.), F. Ribery (90.), J. Kimmich (90.), ill. N. Petersen (76.)

Borussia Dortmund — Werder Bremen 4-3 (2-1)
Gól: M. Reus (32., 75., 11-es), Aubameyang (42., 89., 11-es), ill. Junuzovic (7.), F. Bartels (46.), M. Kruse (68.)

Hertha BSC — Bayer Leverkusen 2-6 (0-3)
Gól: M. Weiser (71.), A. Allagui (86., 11-es), ill. J. Hernandez (5.), K. Havertz (31., 45.), S. Kiessling (64., 11-es), C. Aránguiz (81., 11-es), J. Pohjanpalo (90.)

Borussia Mönchengladbach — Darmstadt 98 2-2 (0-0)
Gól: T. Hazard (50.), Raffael (65.), ill. S. Schipplock (62.), M. Heller (90.)

1. FC Köln — FSV Mainz 05 2-0 (1-0)
Gól: J. Hector (43.), Y. Ösako (87.)

Hamburger SV — Wolfsburg 2-1 (1-1)
Gól: F. Kostic (32.), K. Waldschmidt (88.), ill. R. Knoche (23.)

Ingolstadt — Schalke 04 1-1 (1-1)
Gól: P. Gross (41., 11-es), ill. D. Avdijaj (2.)
Kiállítva: B. Stambouli (63., Schalke)

Eintracht Frankfurt — RB Leipzig 2-2 (0-1)
Gól: Jesús Vallejo (83.), D. Blum (90.), ill. M. Sabitzer (25.), Y. Poulsen (56.)

Hoffenheim — Augsburg 0-0