Dragóner Filip mesterhármast jegyzett Sopronban

A listavezető MTK Budapest házigazdaként gól nélküli döntetlent játszott a Dorog csapatával a labdarúgó NB II vasárnapi, 28. fordulójának zárómérkőzésén.

A fővárosiak hazai pályán eddig mind a 13 bajnoki meccsüket megnyerték, most veszítettek először pontokat.

A Kisvárdát üldöző Nyíregyháza Spartacus Sopronban vendégszerepelt, a hazaiaknál Horváth Péter és Szabó Viktor is duplázott, míg a vendégeknél mesterhármast ért el a 20 éves Dragóner Filip.

Az első támadásából gólt szerzett a Sopron, egy jobbról érkező beadás után Horváth Péter fejelt a kapuba (1-0). Az 5. percben Horváth indulásánál még védett Jova, a kipattanót Szabó Viktor helyezte a kapuba (2-0).

A gyors gólok után a Sopron kapuja előtt folyt a játék, Rubus próbálkozott egy lövéssel, hárított a hazai kapus. A 20. percben Fodor Ferenc tette vissza a labdát, Hinora Kristóf pedig a kapuba bombázott (2-1). Három perccel később Pekár László szerzett labdát, kiugratta Dragóner Filipet, aki a jobbösszekötő helyéről a kapuba lőtt (2-2).

Az első félidő ráadásában megszerezte a vezetést a Nyíregyháza: Hinora indítása után Dragónert rántották le a 16-oson belül, a büntetőt Pekár László nagy erővel középre lőtte (2-3).

Az 53. percben aztán Pekár László ívelte a labdát a védők mögé, Dragóner Filip kilépett és a kapuba lőtt (2-4). Hét perccel később Papp Máté szerzett labdát, indította Pekár Lászlót aki három emberrel a nyakán meglépett, remekül passzolt középre, és Dragóner Filip a kapuba passzolt (2-5).

A 69. percben egy eladott labda után Szabó lőtt a Szpari kapujába (3-5). A 77. percben a három gólt szerző Dragóner Filipet Hornyák Marcell váltotta, aki először léphetett pályára a Spartacusban bajnokin.

A 85. percben Horváth buktatása miatt büntetőt kapott a Sopron melyet a sértett végzett el, és a kapuba lőtt (4-5).

Bekő Balázs: „Szakmailag ez a mérkőzés értékelhetetlen. Játékunk a szép halállal egyenlő.”

Bozsik József: „Ezúton is jobbulást kívánunk vezetőedzőnknek. Két nehéz mérkőzés volt a lábunkban, fáradtan kezdtünk, elkerülhető két gólt kaptunk. Mentálisan nagyon rendben vannak a fiúk, ezért tudtunk fordítani és a góljaink számát növelni.”

Merkantil Bank NB II, 28. forduló:

Soproni VSE-Nyíregyháza Spartacus FC 4-5 (2-3)
Gól: Horváth Péter (3., 85., a másodikat11-esből), Szabó Viktor (5., 69.), ill. Hinora Kristóf (20.), Dragóner Filip (23., 53., 61.), Pekár László (46., 11-es)

Kisvárda-Vác FC 1-0 (0-0)
Gól: Vári Barnabás (54.)

ZTE FC-Szolnoki MÁV FC 2-3 (2-1)
Gól: Benjamin Babati (6., 16.), ill. Nikola Pantovic (44.), Kenderes Zoltán (50.), Tóth László (85.)

ETO FC Győr-Budafoki MTE 2-1 (2-0)
Gól: Szánthó Regő (7.), Magasföldi József (35.), ill. Kercsó Bence (77.)

BFC Siófok-Békéscsaba 1912 Előre 1-2 (0-1)
Gól: Gál Mátyás (46.), ill. Urbin Péter (45.), Gránicz Patrik (55.)

FC Csákvár-Ceglédi VSE 2-0 (1-0)
Gól: Kiprich Dávid (41.), Király Botond (48.)

Mosonmagyaróvár-Budaörs 1-1 (0-1)
Gól: Eszlátyi István (54.), ill. Bakos Szabolcs (25.)

Szeged 2011-Soroksár SC 2-0 (1-0)
Gól: Szabó Péter (32.), Boris Zivanovic (32.)

Kazincbarcika-Gyirmót FC 2-3 (2-1)
Gól: Kanalos Tony-Markos (9.), Heil Valter (24.), ill. Szalánszky Gergő (17.), Paku Roland (51.), Lázár Patrik (71.)

MTK Budapest-Dorogi FC 0-0

Az élcsoport: 1. MTK Budapest 65 pont, 2. Kisvárda 54, 3. Nyíregyháza 45

Forrás: sopronivse.hu/MLSZ