Drámai csatában nyert a Veszprém Szkopjéban

Zeitz_440Drámai csatában egy góllal nyert a Veszprém a Vardar Szkopje csarnokában, ezzel óriási lépést tett a csoportelsőség felé a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában.

A százszázalékos Veszprém remekül kezdett, Ilic gyorsan szerzett három gólt, miközben a társak többször labdát loptak, Mikler pedig bravúrokat mutatott be a kapuban. A 9. percben, 2-5-nél kénytelen volt időt kérni a veretlen Vardar edzője. Ettől valamelyest feljavult a hazaiak játéka, és gyorsan fel is jöttek 5-7-re. A folytatásban a Veszprém rövid ideig állta rohamokat, ám ellenfele emberhátrányban a 21. percben egyenlített (8-8). Aztán jött az időkérés, és megint sokkal jobban pörgött a magyar bajnok, különösen Zeitz volt elemében (9-12), miközben még büntetőt is rontottak a hazaiak. A szünet előtti hajrában emberhátrányban játszott a Veszprém, így csökkent az előnye.

A második félidő elején állandósult a különbség, ám amikor csökkent a lendület, fordított a Vardar (43. perc: 18-17). Időt kért a magyar csapat trénere, ám Sterbik továbbra is remekül védett, elbizonytalanította a veszprémi támadókat.

Aztán nagy nehezen sikerült egyenlíteni a helyenként durván védekező szkopjeiek ellen (21-21). Sőt, Ilic szerencsés góljával az 54. percben ismét a Veszprém vezetett, erre időt kért a Vardar.

Gulyást az izlandi bírók – akik gyakran tévedtek a magyar csapat kárára – kiállították, majd fordítani tudott a Szkopje. Kritikus szakaszban Mikler hétméterest hárított, Chema pedig egyenlített. Támadhattak a hazaiak, Brumen – aki néhány pillanattal korábban büntetőt hibázott – elveszítette a labdát, lerántotta a kitörni igyekvő Chemát, ezért piros lapot kapott, a Veszprém pedig büntetőt lőhetett. Ilic ezt értékesítette, ezzel nyert a magyar bajnok.

Antonio Carlos Ortega: „Először is gratulálok a Vardarnak, remek meccset játszottunk velük. Hihetetlen érzés ebben a csarnokban játszani, de egyben nagyon nehéz is. A végén szerencsések voltunk, mert a hazaiak kezében volt az esély a győzelemre. A meccs a védekezésről szólt, ahogy arra előzetesen is számítottunk. Az összecsapás alatt több problémánk is akadt, ezért kellett sok variációt kipróbálnunk. A végsőkig küzdöttünk, a játékosaimat ezért dícséret illeti.”

Schuch Timuzsin:
 „Mindkét csapatnak gratulálok, fantasztikus meccs volt, nagyon boldog vagyok. Fantasztikus hangulatban játszottunk. Kiválóan védekeztünk, Mikler szenzációsan védett. A második félidő elején sok hibát vétettünk, ezt a Vardar nagyon jól kihasználta.”

Férfi kézilabda BL, 5. forduló

C csoport:
Vardar Szkopje (macedón) – MKB-MVM Veszprém 23-24 (11-13)
Szkopje: Sterbik – Siskarjev 1, Dusebajev 2, Sztojlov 1, Karacic 8 (1), Lackovic, Dibirov 4 (1). Csere: Toskic 3, Brumen 3 (1), Gorbok 1, Rasztvorcev, Markovic, Pribak. Vezetőedző: Raúl Gonzalez.
Veszprém: Mikler – Gulyás, Zeitz 5, Schuch 1, Ilic 6 (3), M. Terzic, Rodriguez 4. Csere: Ugalde 3, Nilsson 3, Sulic 1, Iváncsik G., Ruesga, Lékai, Marguc 1. Vezetőedző: Carlos Ortega.

Csütörtökön játszották:
Rhein-Neckar Löwen (német) – Celje (szlovén) 31-27 (13-15)
Vasárnap játsszák:
Montpellier (francia)-Csehovkije Madvegyi (orosz) 17.45

Az állás: 1. Veszprém 10 pont/5 mérkőzés, 2. Szkopje 7/5, 3. RN Löwen 6/5, 4. Montpellier 3/4, 5. Celje 2/5, 6. Csehov 0/4