Dupla manchesteri vereség

Stefano Sturaro és Alvaro Morata. Fotó: juventus.com

A Bajnokok Ligája első versenynapján a visszatérő Manchester United Hollandiában kapott ki a PSV-től, míg a City hazai pályán szenvedett vereséget a legutóbbi finalista Juventustól. A kedden pályára lépett három spanyol csapat úgy győzött, hogy egyetlen gólt sem kapott.

Pedig az előjelek nem vetítették előre a torinói csapat sikerét, hiszen a Juventus a Serie A-ban két vereség után csak a Chievo Verona ellen szerezte meg első pontját. A Manchester City zsinórban öt győzelemmel, kapott gól nélkül kezdte a szezont a Premier League-ben. Kedd este az Etihad-stadionban több, mint ötvenezer néző előtt az első játékrész még nem hozott gólt. Pedig Gianlugi Buffonnak már a második percben akadt dolga, ám az olaszok csapatkapitánya remekül védett. A 14. percben Hernanes szabadrúgását Joe Hart tolta oldalra. A 23. percben Fernandinho távolról lőtt kapu fölé. A 40. percben Liechsteiner fejelte ki rossz helyre a labdát, Fernandinho negyven méterről pörkölt kapu mellé.

Az 57. percben furcsa tulajdonéppen érvénytelen góllal jutottak vezetéshez az angolok. Egy hazai szöglet után az öt és felesen Vincent Kompany igyekezett fejelni miközben „víz alá nyomta” Giorgio Chiellinit, ráadásul a Juventus hátvédjének szerencsétlenségére a labda éppen az ő fejéről pattant a jobb alsó sarokba (1-0). Azt nem lehet tudni, hogy a kapu mögött lévő úgynevezett alapvonali játékvezető mit nézett, az olasz szurkolók azért biztos, ami biztos elküldenék egy alapos szemvizsgálatra a szlovén sporttársat.

Massimiliano Allegri a bekapott gól ellenére nem változtatott, viszont a Juventus ijedtében el kezdett játszani. Ám, előbb az 59. percben Raheem Sterling helyzetét is hárítani tudta Buffon. Három perccel később a másik oldalon Stefano Sturaro középről leadott lövését védte Hart.

A 70. percben Paul Pogba zseniálisen tekerte, mélységből a kapu elé a labdát, ahol az érkező Mario Mandzukic a bal kapufa segítségével helyezte a Manchester City hálójába a labdát (1-1). A bekapott gól után cserélt először Manuel Pellegrini, Sterling helyére érkezett a belga Kevin De Bruyne, aki az utolsó pillanatban Wolfsburgból szerzett meg a Manchester City. Kompany helyére az argentin Nicolas Otamendi állt be. Változtatott Allegri is, a gólszerző horvát csatár helyére az argentin Paulo Dybala állt be.

A 81. percben egy lecsorgó labdára csapott le Alvaro Morata, aki 16 méterről bal lábbal tekert a jobb kapufa segítségévele a hálóba (1-2). Két perccel később Nasri helyére állt be Kun Agüero, ám az argentin csatár már nem tudott változtatni az eredményen.

A D csoport másik mérkőzésén az Európa Liga-győztes Sevilla 3-0-ra nyert a Borussia Mönchengladbach ellen.

A B csoportban a Bajnokok Ligájába visszatérő Manchester United Eindhovenben vendégszerepelt. A 15. percben Hector Moreno brutálisan szerelte  Luke Shaw-t, akit hordágyon kellett levinni a pályáról. A manchesteri középpályás lába két helyen is eltört. Shaw a Twitteren keresztül üzent: „Köszönöm mindenkinek a rengeteg üzenetet, nem találok szavakat, hogy mennyire pocsékul érzem magam, viszont máris ráléptem a felépülés útjára és erősebben fogok visszatérni, mint valaha.”

A 41. percben Memphis Depay egy szenzációs csel után lőtte ki a bal alsó sarkot (0-1). Arias és Bruma csak néztek, mint a moziban. A holland csatár a Philips-stadionban legutóbb a Heracles ellen lőtt gólt május 10-én még PSV-mezben. A 43. percben Depay éles szögből leadott lövését hárította Zoet.

Az első játékrész ráadásában egyenlített a PSV, Maxime Lestienne szöglete után Hector Moreno védhetetlenül fejelt a Manchester United kapujába (1-1).

A második félidő elején ismét Depay lövését kellett hárítania a holland kapusnak. Az 57. percben Lestienne robogott be az angol védők mögé, majd kitűnő beadása után Luciano Narsingh előrevetődve fejelt De Gea kapujába (2-1).

Louis van Gaal becserélte Fellainit és Antonio Valenciát is, ám az MU nem tudott kiegyenlíteni.

A B csoport másik mérkőzésén a Wolfsburg Julian Draxler egyetlen góljával nyert a CSZKA Moszkva ellen. A németek két hét múlva az Old Traffordon vendégeskednek majd.

Az A csoportban a Real Madrid és a Paris Saint-Germain is kapott gól nélkül nyert. Cristiano Ronaldo két büntető értékesítése után egy akciógólt is szerzett a Shaktar Donyeck ellen. A Real Madrid és a PSG majd november 3-án játszik először egymás ellen a Bernabeu-stadionban.

A C csoportban a Benfica két góllal nyert hazai pályán az Asztana ellen, míg az Atletico Madrid szintén 2-0-ra nyert Isztambulban. A 18. percben Juanfran jobb oldali beadása után Antoine Griezmann 15 méterről, bal lábbal lőtte ki a bal alsó sarkot (0-1). Hét perccel később egy kapu elé visszatett labdát Godin fejeét tovább, majd Griezmann másfél méterről helyezett a hálóba (0-2).

Két hét múlva az Atletico Madrid a Benficát látja vendégül a Vicente Calderonban.

Bajnokok Ligája

A csoport:

Paris Saint-Germain – FF Malmö 2-0 (1-0)
Gól: Ángel di Maria (4.), Edison Cavani (61.)

Real Madrid-Shaktar Donyeck 4-0 (1-0)
Gól: Karim Benzema (30.), Cristiano Ronaldo (55., 63., 81., az első kettő 11-esből)
Kiállítva: Sztyepanenko (50.)

B csoport:

PSV Eindhoven-Manchester United 2-1 (1-1)
Gól: Hector Moreno (45.), Luciano Narsingh (57.), ill. Memphis Depay (41.)

Wolfsburg-CSZKA Moszkva 1-0 (1-0)
Gól: Julian Draxler (40.)

C csoport:

Galatasaray-Atlético Madrid 0-2 (0-2)
Gól: Antoine Griezmann (18., 25.)

Benfica-Asztana 2-0 (0-0)
Gól: Nicolas Gaitán (51.), Kosztasz Mitroglu (62.)

D csoport:

Manchester City-Juventus 1-2 (0-0)
Gól: Giorgio Chiellini (57., öngól), ill. Mario Mandzukic (70.), Alvaro Morata (81.)

Sevilla-Borussia Mönchengladbach 3-0 (0-0)
Gól: Kevin Gameiro (47., 11-es), Ever Banega (66., 11-es), Jevgenyij Konopljanka (84.)