Dybala lefocizta a pályáról Messit

Mandzukic_DybalaA labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjében a két évvel ezelőtti finálé visszavágóján a Juventus magabiztos győzelmet aratott a Barcelona ellen. Dortmundban egy robbantás miatt szerdára halasztották a BVB-Monaco mérkőzést, az incidensben a hazaiak buszán Marc Bartra sérült meg könnyebben.

Torinóban az FC Barcelona kezdte a találkozót, mégis a Juventus jutott el húsz másodperc alatt lövésig, Mario Mandzukic lőtt a kapu fölé. Nem kellett sokat várni az újabb hazai helyzetre, a harmadik percben Gonzalo Higuaín középre tartó fejesét kellett Ter Stegen kapusnak kellett hárítania. A 7. percben Cuadrado passzából Paulo Dybala fordult kapura és bal lábbal tekerte a labdát a hosszú alsó sarokba (1-0).

A 21. percig kellett várni az első komoly Barca-helyzetre, Messi pazar labdát adott Iniestának, akinek a lövését Buffon hatalmas bravúrral hárította. Az újabb hidegzuhany a 22. percben érkezett: Mandzukic visszagurított labdáját Dybala helyezte el Ter Stegen kapujának jobb alsó sarkában (2-0).

A második félidő elején cseréltek a katalánok, Mathieu helyére André Gomes érkezett. A 47. percben Messi elé került a labda, de az argentin játékos tizenhat méterről a kapu mellé gurított. Kicsivel később Higuaín kapott remek labdát, de meggyűlt a baja az átvétellel és Ter Stegen kezébe helyezte a labdát.

Az 55. percben Miralem Pjanic szögletét követően Giorgio Chiellini felugrás nélkül bólintott a gránátvörös-kékek kapujába (3-0).  A 68. percben Messi remek labdával ugratta ki Luis Suárezt, akinek a hosszú alsóba tartó lövését Buffon szögletre tudta menteni.

A Juventus kettőt is cserélt tíz percen belül, először Cuadrado helyére érkezett Mario Lemina, majd Dybala hagyta el a pályát és Tomás Rincón futott a gyepre.

Ezen az estén a hat évvel fiatalabb argentin játékos Paulo Dybala lefocizta a pályáról az ötszörös Aranylabdás Lionel Messit, aki Neymarhoz és Suarezhez hasonlóan mélyen tudása alatt játszott.

A Bajnokok Ligájában a Barcelona Párizsban 4-0-ás vereséget szenvedett el, majd következett a bámulatos barcelonai feltámadás, ám nagy valószínűséggel egy szezonban két hasonló csoda nem követi egymást. Ráadásul a pokolian jól védekező Juventus nem fog feltartott kézzel pályára lépni a Nou Campban sem.

Bajnokok Ligája negyedöntő, 1. mérkőzés:

Juventus FC — FC Barcelona 3-0 (2-0)
Torino, Juventus Arena, 41 092 néző. Vezette: Szymon Marciniak (lengyel)
Gól: Dybala (7., 22.), Chiellini (55.)
Juventus: Buffon — Dani Alves, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro — Pjanic (Barzagli, 89.), Khedira — Cuadrado (Lemina, 73.), Dybala (Rincon, 81.), Mandzukic — Higuain.
FCB: ter Stegen — Sergi Roberto, Piqué, Umtiti, Mathieu (André Gomes, 46.) — Mascherano — Rakitic, Iniesta — Messi, Suarez, Neymar.

Robbantás miatt szerdára halasztották a Dortmund-Monaco BL-találkozót

Robbanás történt kedd este a Borussia Dortmund labdarúgócsapatának busza közelében, ezért a vendég Monaco elleni Bajnokok Ligája-negyeddöntős mérkőzésüket szerda kora estére halasztották.

„Az incidens kevéssel az után történt, hogy csapatunk busza a szállodából elindult a stadionba. A busz két helyen sérült meg. Egy játékosunk szenvedett sérülést, ő jelenleg kórházban van” – írta közleményében a Borussia, mely Twitter-oldalán jelentette be, hogy a mérkőzést szerdán 18.45-től rendezik meg.

Egybehangzó sajtóértesülések szerint a sárga-feketék spanyol hátvédje, Marc Bartra sérült meg könnyebben, amikor üvegszilánkok vágták meg a karját. A német rendőrség bejelentette, három robbanás történt röviddel 19 óra után.

Forrás: m4sport/MTI