Dzsudzsák és Gulácsi csapata is győzött

Dinamo Moszkva_PSV_440Az Európa Liga második fordulójában Gulácsi Péter csapata a Red Bull Salzburg Romániában nyert, míg a Dinamo Moszkva hazai pályán győzte le a PSV Eindhovent.

Dzsudzsák Balázs Moszkvában a Dinamo kezdőcsapatában kapott helyet egykori csapata ellen. Philip Cocu csikócsapatában a 24 éves Luciano Narsingh volt a legidősebb kezdőjátékos, ráadásul a holland gárdában csak egyetlen idegenlégiós lépett pályára. A kolumbiai Santiago Arias a védelem jobb szélén játszik. A PSV Eindhoven hét forduló után tagja annak a trojkának, amely vezeti a holland elsőosztályú labdarúgó-bajnokságot. Jobb gólkülönbségével a PSV áll az élen az Ajax Amsterdam és a PEC Zwolle előtt.

De térjünk vissza Moszkvába, ahol az 5. percben egy hazai szöglet után Samba fejesét tolta a kapu fölé Jeroen Zoet kapus. Két perccel később a másik oldalon Gabulov védett óriásit. A 32. percben egy hazai szabadrúgás után a holland Douglas fejesét fogta meg a holland kapus. Az első játékrész ráadásában Dzsudzsák szöglete után többször is mentettek a PSV védői.

A második félidő elején Narsingh beadását Jozefzon fejelte vissza, majd Wijnaldum lövését hárította az orosz kapus.

A 61. percben Csercseszov edző éppen Dzsudzsákot kapta le a pályáról, helyére Jurij Zsirkov érkezett. Hét perccel később hazai oldalon beállt Kevin Kuranyi is, a 73. percben a francia Mathieu Valbuena volt a Dinamo Moszkva utolsó cseréje.

A mérkőzés hajrájában több óriási holland helyzet maradt ki, ami végül megbosszulta magát. A 93. percben Valbuena szöglete után Samba fejesét még kiütötte Zoet, ám a kipattanót Jurij Zsirkov védehetetlenül bombázta a PSV kapujába (1-0).

Az Európa Ligában a három olasz csapat (Internazionale, Fiorentina és Napoli), valamint a Dinamo Kijev mellett a Dinamo Moszkva is százszázalékos két forduló után.

A Red Bull Salzburg Gulácsi Péterrel a kapujában állt ki a mérkőzésre a román Astra otthonában. A hazaiak a japán Szeto révén megszerezték a vezetést, ám az osztrákok még az első játékrészben fordítani tdutak. Előbb a szlovén Kevin Kampl, majd a spanyol Jonathan Soriano vette be Silviu Lung kapuját (1-2).