Eb-selejtezők: Anglia és Szlovákia is hibátlan

Rooney_Welbeck_Gibbs_440A labdarúgó Európa-bajnoki selejtező sorozatban négy forduló után még mindig százszázalékos Anglia és Szlovákia is.

A szlovákok először idegenben nyertek Ukrajna ellen, majd óriási meglepetésre legyőzték a spanyolokat is. A harmadik fordulóban Minszkből is elhozta a három pontot Jan Kozák csapata. Szombat este Szkojéban már az első félidőben eldőlt a mérkőzés sorsa. A 25. percben Juraj Kucka (Genoa), majd 13 perccel később Adam Nemec (Union Berlin) is bevette Tomislav Pacovski (Mechelen) kapuját.

Spanyolország könnyedén nyert Fehéroroszország ellen, az első félidőben Isco (Real Madrid) és Busquets (Barcelona) tulajdonképpen egy percen belül lőtt egy-egy gólt. A második játékrészben Pedro (Barcelona) állította be a végeredményt.

Luxemburgban Andrij Jarmolenko (Dinamo Kijev) klasszikus mesterhármast jegyzett, a csoportban Ukrajna azonos pontszámmal, rosszabb gólkülönbséggel a 3. helyen áll Spanyolország mögött.

Európa-bajnokság, kvalifikáció, 4. forduló

C csoport

Macedónia-Szlovákia 0-2 (0-2)
Gól: Juraj Kucka (25.), Adam Nemec (38.)

Spanyolország-Fehéroroszország 3-0 (2-0)
Gól: Isco (18.), Sergio Busquets (19.), Pedro Rodriguez (55.)

Luxemburg-Ukrajna 0-3 (0-1)
Gól: Jarmolenko (33., 53., 56.)

A csoport állása: 1. Szlovákia 12 pont, 2. Spanyolország 9 (13-3), 3. Ukrajnan 9 (6-1), 4. Macedónia 3, 5. Fehéroroszország 1, Luxemburg 1.

Az angolok az első három Eb-selejtezőn gólt sem kaptak. Szombaton Szlovénia ellen a Wembley-stadionban mégis hátrányba került Roy Hodgson csapata. Igaz, egy vendég beadás után Jordan Henderson védhetetlenül fejelt a saját kapujába. Joe Hart tehetetlen volt. Egy perccel később a szlovén kapu előtt koccintották össze Wayne Rooney (Manchester United) lábait, a tizenegyest maga a sértett értékesítette. A második félidő derekán Danny Welbeck (Arsenal) duplájával alakult ki a végeredmény.

Svájc négy góllal nyert Litvánia ellen, Xherdan Shaqiri (Bayern München) duplázott.

E csoport:

Anglia-Szlovénia 3-1 (0-0)
Gól: Rooney (59.), Welbeck (66., 72.), ill. Henderson (58., öngól)

Svájc-Litvánia 4-0 (0-0)
Gól: Arlauskis (66., öngól), Schar (68.), Xherdan Shaqiri (80.)

San Marino-Észtország 0-0

Az állás: Anglia 12 pont, 2. Svájc 6 (8-3), 3. Szlovénia 6 (4-4), 4. Litvánia 6 (3-6), 5. Észtország 4, 6. San Marino 1.

A G csoportban az orosz válogatott egy góllal kikapott Bécsben, az osztrákok győztes találatát Rubin Okotie(1860 München) jegyezte. A pakisztáni származású játékos egy hónapja Montenegró ellen is győztes gólt szerzett. Oroszország kedden Magyarország elen játszik felkészülési mérkőzést a Groupama Arénában, már csak az a kérdés még akkor is Fabio Capello ül majd a Szbornaja kispadján?

Svédország Zlatan Ibrahimovics (PSG) révén gyorsan vezetést szerzett Podgoricában, ám Stevan Jovetics (Manchester City) a 80. percben büntetőből kiegyenlített.

G csoport

Ausztria-Oroszország 1-0 (0-0)
Gól: Rubin Okotie (73.)

Montenegró-Svédország 1-1 (0-1)
Gól: Jovetics (80., 11-es), ill. Ibrahimovics (9.)

Moldova-Liechtenstein 0-1 (0-0)
Gól: Franz Burgmeier (74.)

Az állás: 1. Ausztria 10 pont, 2. Svédország 6, 3. Oroszország 5 (6-3), 4. Montenegró 5 (3-2), 5. Liechtenstein 4, 6. Moldova 1.