EBEL: a Fehérvár AV19 kikapott Salzburgban

Fehervar_RB_Salzburg

Fotó: albavolanhockey.hu

Kikapott 7-3-ra a Fehérvár AV19 a Red Bull Salzburg otthonában az osztrák jégkorongliga (EBEL) középszakaszának felsőházában kedden.

A hazaiak fölénye a 9. percben érett góllá. Ekkor egy kapu előtti kavarodás után Sterling juttatta a pakkot a gólvonal mögé (1-0). Majd a 17. minutumban meg is duplázta előnyét a házigazda: Raffl távoli lövésébe a kapu előtt Kristler ért bele (2-0). A harmad végén mi is örülhettünk, Frank Banham gólja – ami egyáltalán nem volt benne a meccsben – visszahozta reményeket (2-1).

A második játékrész elején gy perc sem telt el, amikor Andrew Sarauer máris egalizált (2-2). Ez a harmad már kiegyenlítettebb játékot hozott az előzőnél, sikerült is a 35. percig tartani az ikszet. Ekkor Szirányi ült ki két percre a büntetőpadra – ez volt a mérkőzés első kiállítása –, Duncan pedig újra a hazaiakat juttatta előnyhöz (3-2). Bő egy perccel a harmad vége előtt ismét gólt szerzett a Red Bull, szerencsére a játékvezetők rövid videózás után érvénytelenítették a találatot. Mindhiába, pár pillanattal később Walter már érvényes gólt szerzett, ezzel ismét kettővel tartott előrébb a Salzburg, kezdhettünk mindent előröl (4-2).

A záró harmad is fehérvári góllal indult: Kóger Dániel járt túl Gracnar eszén, 57 másodperccel később Kristler megszerezte a második gólját (5-3), majd négy percre rá Pallestrang is betalált, ezzel már három volt a hazaiak előnye (6-3). Innen pedig már nem volt visszaút. Varga Arnold kiállítását még kivédekezte a Fehérvár, de az 57. minutumban Welser megadta a kegyelemdöfést (7-3).

Osztrák liga, középszakasz, 1. forduló:

Red Bull Salzburg (osztrák) – Fehérvár AV19 7-3 (2-1, 2-1, 3-1)
Gól: Sterling (9.), Kristler (17., 45.), Duncan (35.), Walter (39.), Pallestrang (49.), Welser (57.), illetve Banham (20.), Sarauer (21.), Kóger (44.)

Azzal, hogy a fehérváriak az alapszakasz eredményei alapján a felsőházba kerültek, a középdöntős szereplésüktől függetlenül bejutottak a negyeddöntőbe.