EBEL: növelte előnyét a Fehérvár

Fotó: albavolanhockey.hu

A Fehérvár AV19 idegenben is legyőzte a Vienna Capitals együttesét az osztrák jégkorongliga (EBEL) negyeddöntős párharcának második, vasárnapi mérkőzésén, így már 2-0-ra vezet.

A mérkőzés úgy kezdődött, ahogy a pénteki abbamaradt: bécsi helyzetekkel. Rotterék érezték, hogy egy újabb vereséggel nehéz helyzetbe kerülnének, így azonnal össztűz alá vették a fehérvári kaput. A szenzációsan védő Christian Engstrand és a védelem azonban állta a sarat, gólt nem tudtak szerezni a sárga-feketék, még Erdély Csanád kétperces kiállítása alatt sem. Bánhattak is ezt a hazai drukkerek, főleg a 7. percben, amikor Wehrs távoli lövésébe Brandon Marino piszkált bele, a korong pedig a hálóban kötött ki (0-1). A szinte a semmiből született vezető gól megzavarta a házigazdát és négy percre rá újra „felrobbant” a vendégszektor – Bartalis István közelről mattolta Zabát (0-2).

A középső játékrész első fele ismételten bécsi fölényt hozott, a 27. percben aztán Ferland öt a négyben szépített (1-2). Ekkor nem nézett ki jól a mérkőzés, Engstand azonban nem roppant össze, bravúrok sorozatát bemutatva őrizte az előnyt. Szerencsére Bois-ék a legkevésbé sem válogattak az eszközökben, és ezt a szabályos kereteket átlépő harcmodort a játékvezetők is megtorolták, emberelőnyben pedig kicsit megnyugodhattunk. Az igazi megnyugvást végül a 36. perc hozta el, amikor mintaszerű akció végén Szirányi visszaállította a kétgólos különbséget (1-3).

A záró harmadra megcsappant a hazai lendület, igaz, izgalmakban nem volt hiány. Engstrand veszítette el a bárdját közel három percre, de ezt sem tudták kihasználni a sárgamezesek, ahogy Boivin újabb kétperces büntetését sem.

A mérkőzés az 51. minutumban dőlt el végleg, ekkor Orbán Attila nullszögből lőtt Zaba kapujába (1-4). Négy perccel a vége előtt következett egy Watkins büntető, de Engstrand ezt is kivédte, kezdődhetett a fehérvári örömünnep.

A magyar csapat az első harmadban kétgólos előnyhöz jutott, a másodikban megőrizte ezt, majd a záró játékrészben újabb találat révén beállította a 4-1-es végeredményt.

EBEL, negyeddöntő, 2. mérkőzés:

Vienna Capitals (osztrák)-Fehérvár AV19 1-4 (0-2, 1-1, 0-1)
Gól: Ferland (27.), illetve Marino (7.), Bartalis (11.), Szirányi (36.), Orbán (51.)

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó sorozat harmadik összecsapásának kedden Székesfehérvár ad otthont.
A Fehérvárnak a mostani a nyolcadik szezonja az EBEL-ben és ez a negyedik alkalom, hogy bekerült a rájátszásba, ahol az előző három alkalommal a negyeddöntő jelentette számára a végállomást.