Edzőt menesztett a Puskás Akadémia

foci_Robert Jarni, 440

Robert Jarnit elküldték Felcsútról.

A Békéscsaba szombaton egygólos győzelmet (1-0) aratott a Puskás Akadémia vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 30. fordulójának kiesési rangadóján. A PA vezetése azonnal lecserélte Robert Jarni vezetőedzőt.

A lila-fehérek az idényben harmadszor is legyőzték a felcsútiakat, akiket mostani sikerükkel pontszámban utolértek és több győzelmükkel meg is előztek, azaz elmozdultak a sereghajtó pozícióból.

A vendégek egy pontrúgást követően Vaskó fejesgóljával rögtön a meccs elején vezetéshez jutottak. A gól megfogta a hazai csapatot, így ezt követően is a Békéscsaba futballozott veszélyesebben, de a játékrész derekán a felcsútiak átvették az irányítást. A szünet előtt visszaesett az iram és a Puskás Akadémia csak meddő fölényben futballozott, helyzetek nélkül.

A folytatásban sem forogtak veszélyben a kapuk, a lila-fehérek így biztosan őrizték minimális előnyüket. A hazaiak az idő múlásával sem tudták fokozni a nyomást, sőt a vendégek gyors ellentámadásai több veszélyt hordoztak magukban. A Puskás Akadémia az egész mérkőzésen tanácstalan volt a békéscsabai kapu előtt, így nem sikerült egyenlítenie.

A meccset követően a hazaiak vezetése menesztette Robert Jarni edzőt. „A Puskás Akadémia FC tulajdonosa azonnali hatállyal megvált Robert Jarni vezetőedzőtől és stábjától, majd felkérte Szíjjártó Istvánt, hogy a szezon végéig lássa el a vezetőedzői feladatokat a csapat mellett” – áll a klub honlapján megjelent rövid közleményben.

A játékosként a horvát válogatottal világbajnoki bronzérmes Jarni tavaly nyár óta irányította a felcsúti csapatot vezetőedzőként. Szerződése 2018 nyaráig szólt.

Az NB I-ben a Vasasnak, a Békéscsabának és a Puskás Akadémiának egyaránt 25 pontja van három fordulóval az évad vége előtt.