Edzőváltás után nyert a Leicester City

Vardy_LeicesterA Leicester City az angol elsőosztályú labdarúgó-bajnokságban egy döntetlen és öt vereség után először nyert idén. A Liverpool nem tud leszállni a hullámvasútról.

Hétfő este a Premier League 26. fordulójában a Leicester City a Liverpoolt fogadta a King Power-stadionban. A haziaknál a menesztett Claudio Ranieri után ideiglenesen Craig Shakespeare ült le a bajnokcsapat kispadjára.

A 28. percben Marc Albrighton zseniálisan ugratta ki Jamie Vardy-t, aki 14 méterről Simon Mignolet mellett a kapu közepébe helyezett (1-0). Bő tíz perccel később egy óriási hazai bedobás után a liverpooliak nem tudták kivágni a labdát a 16-oson kívülre, végül James Milner fejelte ki a labdát pontosan Daniel Drinkwater elé, aki egy pattanás után, 24 méterről kapásból bombázott a bal alsó sarokba (2-0).

A 60. percben Fuchs és Mahrez kavarta meg a ‘Pool védelmét a bal oldalon, végül Christian Fuchs beadása után a kapu elé érkező Jamie Vardy hat méterről bólintott a hálóba (3-0). Vardy a múlt héten Sevillában szerzett fontos gólt, ami a Bajnokok Ligájában akár még továbbjutást is érhet a Leicester City számára. A bajnokságban utoljára december 10-én volt eredményes, amikor mesterhármast ért el a Manchester City ellen.

Jürgen Klopp a 66. percben kettős cserét határozott el: pályára küldte Alberto Morenót és Divock Origit. Két perccel később Emre Can tette le a labdát Philippe Coutinhónak, aki 15 méterről a jobb alsó sarokba helyezett (3-1).

A Liverpool a Premier League-ben idén három döntetlen és három vereség mellett csak a Tottenham Hotspurt tudta legyőzni. Szombaton az Arsenal látogat az Anfield Roadra.

Premier League, 26. forduló:

Leicester City – Liverpool 3-1 (2-0)
Gól: James Vardy (28., 60.), Daniel Drinkwater (39.), ill. Philippe Coutinho (68.)

Tottenham Hotspur – Stoke City 4-0 (4-0)
Gól: Harry Kane (14., 32., 37.), Dele Alli (45.)

Chelsea – Swansea City 3-1 (1-1)
Gól: Fábregas (19.), Pedro (72.), Diego Costa (84.), ill. Llorente (45.)