Egy Balotellivel volt jobb Olaszország

Mario Balotelli_530_300A világbajnokság eddig legjobb mérkőzését két valódi futball nagyhatalom Anglia és Olaszország vívta az amazóniai esőerdőben.

Félóra jobbára eseménytelen játék után igyekezett mindkét csapat fogást találni a másikon. A 35. percben egy olasz szöglet után Andrea Pirlo lépte át a labdát, illetve nagyon halványan sarkazott tovább, hiszen tudta középen érkezik csapattárs. Claudio Marchisio 22 méterre a kaputól lestoppolta a labdát, majd óriási gólt lőtt a jobb alsó sarokba (0-1).

Két perccel később Wayne Rooney szenzációs beadása után a kapu elé berobbanó Daniel Sturridge az olasz kapuba (1-1).  A szünet előtti percekben az Eb-ezüstérmes olaszok beszorították az angolokat, egy ízben Jagielka mentett a gólvonalról Balotelli emelése után, majd a jobb kapufa segítette ki Hartot.

Az 50. percben Candreva csapta be egy lövőcsellel a védőjét a jobb oldalon, így tisztán adhatott középre, tökéletes beívelését pedig a hosszú oldalon érkező Mario Balotelli 3 méterről fejelte a kapuba (2-1).

Később kiegyenlítetté vált a játék, a színvonal viszont változatlanul magas, az iram pedig hatalmas volt. Mindkét csapat nagyrészt befejezte támadásait, így ígéretes lehetőségekben sem volt hiány, de igazi ziccer nem alakult ki. Ahogy telt az idő, a vezetés birtokában úgy húzódtak egyre visszább az olaszok az eredmény tartása érdekében és egészen a meccs végéig sikeresen „ölték az időt”, sőt, az utolsó pillanatokban még ők szerezhettek volna újabb gólt, azonban Pirlo szabadrúgása a keresztlécen csattant.

Danny Welbeck, Claudo Marchisio, Gary Cahill, Andrea Pirlo, Giorgio Chiellini és Glen Johnson – Fotó: Gazzetta.it

A két csapat korábban egyszer játszott egymás ellen világbajnokságon, az 1990-es olaszországi torna bornzmérkőzésén szintén 2-1-re nyert Olaszország.

A Gianluigi Buffon kapust bokasérülés miatt nélkülöző olaszok legutóbb tavaly szeptemberben nyertek mérkőzést, azóta hét meccsen hatszor döntetlent értek el és egyszer kikaptak.

Az 1966-ban világbajnok Anglia csütörtökön a kétszeres első Uruguayjal, míg a négyszeres aranyérmes Olaszország pénteken Costa Ricával találkozik a második fordulóban.

D csoport, 1. forduló:

Anglia-Olaszország 1-2 (1-1)
Manaus, Arena Amazonia, 42 500 néző. Vezette: Björn Kuipers (holland)
Gól: Daniel Sturridge (37.), ill. Claudio Marchisio (35.), Mario Balotelli (50.)
Anglia: Joe Hart – Glen Johnson, Gary Cahill, Phil Jagielka, Leighton Baines – Steven Gerrard, Jordan Henderson (Jack Wilshere, 73.), Raheem Sterling, Danny Welbeck (Ross Barkley, 61.) – Daniel Sturridge (Adam Lallana, 80.), Wayne Rooney.
Olaszország: Salvatore Sirigu – Gabriel Paletta, Matteo Darmian, Andrea Barzagli, Giorgio Chiellini – Marco Verratti (Thiago Motta, 57.), Daniele De Rossi, Antonio Candreva (Marco Parolo, 79.), Andrea Pirlo, Claudio Marchisio – Mario Balotelli (Ciro Immobile, 73.)