Egy góllal nyert Kassán a magyar vízilabda-válogatott

Vámos Márton (kék sapkában) MTI Fotó: Kovács Anikó

Vámos Márton (kék sapkában). MTI Fotó: Kovács Anikó

Egygólos győzelmet aratott a magyar férfi vízilabda-válogatott a szlovákok ellen a keddi, kassai világliga-összecsapáson, amelyet európai selejtezőcsoportjának negyedik fordulójában vívott a két csapat.

A világbajnoki címvédő magyar csapat, amely az elmúlt hét végén az olimpiai bajnok horvátok, továbbá Kanada és az Egyesült Államok gárdája előtt tökéletes mérleggel nyerte meg a budapesti Volvo Kupát, a vl-sorozatban hasonlóképpen sikeres folytatásra, vagyis a szlovákok otthonában is győzelemre készült.

Ehhez képest az első negyedben a hazaiak húztak el 2-0-ra, s bár az egyenlítés a második negyed elején sikerült (2-2), a folytatásban is a szlovákoknál maradt az előny (3-2, 4-3). Egészen a játékrész végéig, hét másodperccel a nagyszünet előtt ugyanis Szivós Márton hatalmas gólt ragasztott a vendéglátók kapujába (4-4).

A harmadik nyolc percben 6-6-ig fej fej mellett haladtak a csapatok, míg nem Erdélyi Balázs és a duplázó Angyal Dániel is eredményes volt (6-8). Viszont tetemesebb különbségre nem tudott szert tenni a magyar válogatott, amellyel a rendre egygólnyira felzárkózó szlovák együttes tartotta a lépést (7-8, 8-9, 9-10).

A kétszeres olimpiai és kétszeres világbajnok Madaras Norbert löketével lett 9-11, majd a befejező negyed közepén Salamon Ferenc (10-12), utána pedig Varga Dénes jóvoltából maradt kéttalálatnyi a különbség (11-13). A legvégén még gólt szereztek a szlovákok, de ez csak a szépítéshez volt elegendő.

Sikerével szászszázalékos maradt Benedek Tibor szövetségi kapitány legénysége, amely a szlovákok újbóli legyőzése előtt egyszer-egyszer diadalmaskodott már a másik két csoporttárs, a románok és a görögök fölött is.

Benedek Tibor a vlv-nek közvetlenül a lefújás után: – Nagyon jól játszottak a szlovákok, dicséret illeti őket. Mi sok mindent jól csináltunk, a lövéseink nem nagyon sikerültek, mint Kanada ellen, de elégedett vagyok, most a győzelem volt a fontos.

Vízilabda Világliga, európai selejtező, A csoport, 4. forduló:

Szlovákia-Magyarország 12-13 (2-1, 2-3, 3-5, 5-4)
Gól: Polovic, Gyurik 3-3, Famera, Seman 2-2, Zatovic, Balázs 1-1, illetve Vámos 3, Angyal, Német, Salamon 2-2, Szivós, Erdélyi, Madaras, Varga Dénes 1-1