Egy Keszthelyi Ritával volt jobb az UVSE

Keszthelyi Rita hét gólt szerzett. Fotó: Dobos Sándor/waterpolo.hu

Remek volt a női bajnokság döntőjének első meccse: a Dunaújváros teljes erőre késztette a címvédő UVSE-t a Hajós-uszodában.

Idegesen kezdett az UVSE, annak ellenére, hogy 19 másodperc alatt sikerült egy 5 méterest kiharcolni és értékesíteni Tóth Ildikó révén (1-0). Ezután viszont főleg támadásban bizonytalanodott valamiért a hazai csapat, a bökkenő csak az volt vendégoldalon, hogy nem sikerült ezt ekkor még igazán kihasználni. Somhegyi Noémi egyenlítőgólja után ugyanis sok előnyt elpuskázott a Dunaújváros – merthogy bőven kapott.

2-1-es előnnyel indulhatott a második negyed hazai szemszögből, merthogy Keszthelyi Rita az első szakasz végén megunta a gólcsendet. A hazaiak 6-osa aztán parádés második negyedet produkált, hiszen három gólt tett be a közösbe, előbb 14 másodperc elteltével a negyed kezdetét követően, majd Gurisatti Gréta góljára válaszolva kétszer (5-2).

Háromgólos volt az előnye Áts Bertalan csapatának a negyed derekához érve, annak ellenére, hogy elég kaotikus, de mindenképp látványos volt ez a nyolc perc. Ami Tóth Ildikó gólja után (kapásból pöckölt Kasó kapujába) nagy fordulatot vett. Ziegler Diána nagy gólja után ugyanis előbb Kasó kivédte Kisteleki Hanna lövését, majd ezt követően azonnal (vélhetően a védésből fakadó eksztázis hatására) Menczinger Kata bombázott messziről Gangl Edina kapujába.

[Customads id=646335]

Vályi Vanda emberelőnyből egyenlített a harmadik negyed elejére, 6-6! És ekkor jött az „egyéni villanások” faktor: Antal Dóra a dudaszó pillanatában lőtt gólt, Csabai Dóra emberelőnyből lőtt távolról Kasó Orsolya kapujába, s mivel Gangl Edina is bemutatott két-három bravúrt a harmadik negyedben, stabilizálta előnyét az UVSE.

Csakhogy jött az újvárosiak utolsó rohama, Gurisatti Gréta két góljával megint 10-9-re csökkent az előny. Erre is volt válasza a hazaiaknak, pontosabban Keszthelyi Ritának, előbb emberelőnyben, majd akcióból lőtt parádés gólt, amivel megnyerte a meccset a hazaiaknak.

Áts Bertalan, az UVSE vezetőedzője: „A második negyedben sikerült elmennünk négy góllal, de ellenfelünk szépen ledolgozta a hátrányát. A negyedik negyedben sikerült nyugodtabban játszottunk. Erős csapat a Dunaújváros, sok fiatal tehetséggel, ma is megnehezíttették a dolgunkat. Szerdán sem számítok könnyebb meccsre, főleg a dunaújvárosi katlanba.”

Mihók Attila, a Dunaújváros vezetőedzője: „Egy Keszthelyi Ritával volt jobb az UVSE. De hát Keszthelyi Rita az UVSE-ben játszik, ezt kell kompenzálnunk. Kicsit többet kell hozzátenni elsősorban védekezésben. Az UVSE által alkalmazott kétkezes zárásokat meg kell tanulni szerdára lereagálni. El kell fogadni, hogy engedik ezt az amúgy nem jellemező stílust, amelyet az UVSE fantasztikusan csinál, nekünk muszáj levédekezni. Győzni jöttünk, éppen ezért nem szeretnék itt ünnepelni, senkit sem megdicsérni. A negyedik negyedben megvoltak a lehetőségeink, a védekezést elengedtük kicsit, a lövéseket rossz pozícióból vállaltuk fel, javítanunk kell. Fontos lett volna, hogy az első meccset megnyerjük, nem sikerült, most a másodikat kell.”

Női vízilabda-bajnokság, döntő, 1. mérkőzés:

UVSE – Dunaújvárosi Egyetem 12-9 (2-1, 4-4, 4-2 , 2-2)
Gól: Keszthelyi 7, Antal 2, Csabai 1, tóth I. 1, Kövesdi 1, ill. Gurisatti 3, Vályi V. 3, Menczinger 1, Somhegyi 1, Ziegler 1.

Forrás: waterpolo.hu