Egy nappal elhalasztották az argentin-brazil superclasicót

James Rodriguez. Fotó: Martin Bernetti/AFP Photo

Továbbra is százszázalékos az ecuadori labdarúgó-válogatott a dél-amerikai világbajnoki selejtezősorozatban: Gustavo Quinteros együttese csütörtökön hazai pályán meglepetésre 2-1-re legyőzte a uruguayi csapatot.

A csoport egyik rangadóján, a Copa America-győztes chilei válogatott hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott a kolumbiai csapattal. A hazaiak vezető gólját Arturo Vidal (Bayern München) szerezte a 45. percben, míg a vendégcsapatban James Rodriguez (Real Madrid) a 68. percben egyenlített ki.

Az argentin-brazil szuperrangadót a Buenos Aires térségében tomboló vihar miatt egy nappal elhalasztották. A két csapat legutóbbi tétmérkőzésén hat évvel ezelőtt a brazilok 3-1-re nyertek Santa Fében. Luis Fabiano kétszer vette be Andújar kapuját.

Gerardo Martino nélkülözni kényszerül Lionel Messit, a hírek szerint 4-3-3-as hadrendben küldi pályára az argentinokat. Angel di Maria és  Ezequiel Lavezzi között Gonzalo Higuain lehet a center. Dunga a karmester Neymar mellett Williant és Douglas Costát küldi támadásba.

Vb-selejtezők:

Bolívia-Venezuela 4-2 (3-1)
Gól: Rodrigo Ramallo (19., 45.), Juan Arce (23., 11-es), Rudy Cardozo (48.), ill. Mario Rondón (31.), Ricardo Blanco (55.)
Kiálítva: Luis Seijas (90., Venezuela)

Ecuador-Uruguay 2-1 (1-0)
Gól: Felipe Caicedo (23.), Fidel Martínez (59.), ill. Edison Cavani (49.)

Chile-Kolumbia 1-1 (1-0)
Gól: Arturo Vidal (45.), ill. James Rodriguez (68.)

Szombaton játsszák:
Argentína-Brazília, Buenos Aires 1.00
Peru-Paraguay, Lima 3.15

Az állás: 1. Ecuador 9 pont/3 mérkőzés, 2. Chile 7/3, 3. Uruguay 6/3, 4. Paraguay 4/2 (1-0), 5. Kolumbia 4/3 (3-4), 6. Brazília 3/2 (3-3), 7. Bolívia 3/2 (4-6), 8. Argentína 1/2, 9. Peru 0/2 (3-6), 10. Venezuela 0/3 (3-8)