Egy pontra csökkent a Vasas előnye

Fotó: Babar Viktor/honvedfc.hu

Az elsőosztályú labdarúgó bajnokságban a listavezető Vasas veresége mellett győzött az angyalföldieket üldöző Videoton és a Ferencváros is. A Vasas előnye egy pontra csökkent a székesfehérvári gárda előtt.

A Bozsik-stadionban a hazaiak fölénye jellemezte az első félidőt, több ígéretes helyzetet is kidolgoztak – jórészt az olasz Davide Lanzafame révén -, gól mégsem született. Az angyalföldiek leginkább a védekezéssel voltak elfoglalva, ziccerig nem jutottak.

A játék képe a folytatásban sem változott, ám az első valamirevaló angyalföldi helyzet – egy szabadrúgás után, Pavlov jóvoltából – gólt eredményezett. Bő tíz perc múlva a Honvéd egyenlíteni tudott, miután Prosser Dániel kapura ívelt szögletét Nagy Gergely a saját hálójába sodorta, majd az utolsó percben Eppel Márton szabadrúgása is utat talált a listavezető vendégek kapujába.

Az angyalföldiek legutóbb szeptember 21-én veszítettek bajnoki meccset, viszont sorozatban negyedszer nem tudtak győzni.

Marco Rossi: „Amióta Kispesten vagyok, ez volt a csapatom legjobb meccse. Minden értelemben, taktikailag, hozzáállásban. A szív vitte előre a játékosokat. Fizikálisan is jól végigbírták a mérkőzést. A világ legnagyobb igazságtalansága lett volna, ha nem nyerünk ma. Az egyenlítés után egy játékosunk sérülten feküdt, a játék ment tovább és az ellenfél észrevette, hogy a jobb oldali védekező játékosunk nincs helyén és oda játszották a labdát. Szerencsére nem lett baj. Hogy, miért nem kezdett Prosser? Ha az embernek két olyan támadója van, mint Lanzafame és Eppel, akkor mindkét játékosának helyet teremt a csapatában. Más felállásban Kosztát kellett volna kitenni, de akkor a fiatal ajánlásnak nem feleltünk volna meg. Márpedig nálunk ez kőbe vésett dolog, hogy két 96-os születésű mindig játszik. Azt mondtam a meccs előtt, hogy ma azok lesznek a legfontosabb játékosok, akik csereként jönnek be, mert nekik kell hozzátenni az extrát. És lényegében ez is történt. Itt nincsenek hősök, itt van egy csapat, van egy edző, akit követni kell és mi egymásért és a Honvédért küzdünk. Ahogy megyünk bele a télbe, egyre rosszabbak a pályák a labda össze-vissza pattog. Nehéz játszani a futballt az ilyen pályákon, de alkalmazkodnunk kell. Ezért is szeretném megköszönni a játékosoknak, hogy a nehézségek ellenére betartottak ma minden edzői utasítást és megnyerték a meccset. A komolyabb célokért tovább álmodunk és dolgozunk.”

Michael Oenning: „Tudtuk, hogy mire számíthatunk. A Honvéd otthon játszik, és kifejezetten jó szezont fut idén. Névleg ez hazai pálya, de mégsem nekünk volt hazai mérkőzésünk. Intenzív meccs volt, két olyan csapat játszott egymással, akik jól ismerik egymást és hasonlítanak is egymásra. A párharcokon volt a hangsúly; azt a játékot láttam a játékosoktól, amit látni akartam. Volt néhány kontránk, bár azt nem jól használtuk ki. Megszereztük a vezetést, volt még húsz perc, ezt általában ki szoktuk húzni a végéig, de jött a szerencsétlen egyenlítés. Aztán jött a találkozó kulcsmomentuma, amikor kifelé pattant a belső kapufáról a labda. Ha az bemegy, akkor megnyerjük a mérkőzést. Nem így lett, helyette mi vesztettük, miután egy szabadrúgásból megkaptuk a második gólunkat. Ilyen a foci, előfordulnak ilyen mérkőzések, gratulálok a Honvédnak! Erős játékot mutattak ma, megérdemelt a győzelmük. Nem fog ez a vereség minket az utunkról eltéríteni, megrázzuk magunkat és készülünk a keddi kupamérkőzésre.”

OTP Bank Liga, 17. forduló:

Budapest Honvéd – Vasas FC 2-1 (0-0)
Bozsik-stadion, 2980 néző, v.: Iványi
Gól: Nagy G. (81., öngól), Eppel (92.), illetve Pavlov (71.)
Honvéd: Gróf – Lovric, Bobál D. (Prosser, 73.), Kamber – Ikenne-King (Vasiljevic, 83.), Gazdag, Hidi, Koszta (Zsótér, 74.) – Holender, Eppel, Lanzafame.
Vasas: Nagy G. – Burmeister, Vaskó, Ristevski – Korcsmár – Berecz, Vida, Hangya – Murka (Kleisz, 87.), Pavlov, Remili (Czvitkovics, 88.)

Lazovics duplájával Videoton-siker az MTK ellen

Mindkét együttes óvatosan kezdte a találkozót, az első negyedórában mindössze Lazovic zabadrúgása jelentett némi veszélyt az MTK kapujára. A folytatásban aztán felpörögtek a csapatok: a 19. percben előbb Lazovic helyzeténél kellett nagyot védenie Petkovic kapusnak, majd az ellentámadás végén Vogyicska lövése alig kerülte el a Videoton kapuját. A 25. percben Korozmán beadását Ramos nem tudta néhány méterről a kapuba továbbítani, majd nem sokkal később Lazovic szabadrúgása csattant a kapufán. A szünetig hátralévő időben visszavettek a lendületből a csapatok, így az első félidő gól nélküli döntetlennel zárult.

A fordulást követően a Videoton birtokolta többet a labdát, Scepovic, majd Géresi sem tudott a kapuba találni. A 70. perc hozta meg a hazaiak vezető találatát: Scepovic visszasarkalt labdáját Lazovic bombázta az MTK kapujába. Három perccel később Géresi duplázhatta volna meg a fehérvári előnyt, de Nego beadását a vendégkapus kezébe fejelte. A hazaiak továbbra is fölényben játszottak és egy újabb Scepovic-Lazovic összjáték után, utóbbi biztosította a Videoton győzelmét.

Videoton FC – MTK Budapest 2-0 (0-0)
Felcsút, 1498 néző, v.: Farkas Á.
Gól: Lazovic (70., 90.)
Videoton: Kovácsik – Nego, Vinícius, Stopira, Szolnoki – Juhász R., Hadzic – Géresi, Scepovic, Lazovic (Bódi 92.), Feczesin (Kovács I., 46.)
MTK: Petkovic – Poór, Vass Á., Vukmir, Baki – Borbély B. (Katona 63.) – Korozmán (Szatmári I. 81.), Kanta J., Vogyicska (Szatmári L. 76.), Ramos – Torghelle.

Felcsút, 2016. november 26. Danko Lazovic, a Videoton játékosa ünnepli gólját a labdarúgó OTP Bank Liga 17. fordulójában játszott Videoton FC - MTK Budapest bajnoki mérkőzésen a felcsúti Pancho Arénában 2016. november 26-án. Videoton- MTK 2-0. MTI Fotó: Kovács Tamás

Danko Lazovic, a Videoton játékosa ünnepli gólját. MTI Fotó: Kovács Tamás

Az FTC két góllal győzött a Gyirmót ellen

Thomas Doll, az FTC vezetőedzője hétközi, két mérkőzésre szóló eltiltása miatt csak a lelátóról nézhette, hogy csapata ugyan mezőnyfölényben játszott az első játékrészben, ám kevés helyzetet tudott kialakítani, gólt pedig nem szerzett.

A fordulás után röviddel aztán egy öngóllal jutott előnyhöz a címvédő, majd a játékrész közepén Djuricin tette magabiztossá az előnyt, melynek megtartása már nem okozott gondot a zöld-fehéreknek.

Ferencváros – Gyirmót FC 2-0 (0-0)
Groupama Aréna, 5613 néző, v.: Karakó
Gól: Présinger (öngól, 50.), Djuricin (65.)
FTC: Dibusz –  Lovrencsics, Pintér, Cukic, Leandro – Gera, Hajnal (Gyömbér 74.) – Rju, Trinks (Nagy D. 43.), Djuricin – Böde (Csernik 84.)
Gyirmót: Rusák – Jancsó, Lengyel, Présinger – Achim, Vass, Kiss, Bori – Sallói (Szegi 79.), Filkor (Madarász 71.) – Csiki (Simon A. 75.)

A Debrecen ellen megszakadt a Haladás rossz sorozata

A kezdés előtt a vasi klub vezetői 350. NB I-es mérkőzése alkalmából köszöntötték Halmosi Pétert, valamint a válogatottól visszavonult kapust, Király Gábort.

Mindkét csapat lendületesen kezdett, a vendégeknek volt több helyzete, majd a félidő utolsó harmadában kiegyenlítettebb lett a játék. A szünetig nem esett gól.

A fordulás után a Haladás egy szögletet követően, a holland Sjoerd Ars fejesével megszerezte a vezetést. A gól kissé megfogta a debrecenieket, akik azonban néhány perc után „magukhoz tértek”, és sorra dolgozták ki a helyzeteket. A hajrához közeledve kapufát is lőttek a vendégek, a gól azonban nagy fölényük ellenére nem jött össze, így hazai sikerrel zárult a meccs. A Haladás fiatal kapusa, Gyurján több bravúrt is bemutatott az utolsó percekben.

Haladás – Debreceni VSC 1-0 (0-0)
Sopron, 1147 néző, v.: Szabó Zs.
Gól: Ars (53.),
Haladás: Gyurján – Polgár, S. Wils, Hegedűs, Bosnjak – Tóth M. (Jagodics M., 81.), Iszlai, Gaál – Rácz (Dombi G., 90.), Halmosi – Ars (Overgoor, 72.)
DVSC: Danilovic – Jovanovic, Szatmári Cs., Brkovic, Völgyi (Horváth Zs., 59.) – Filip (Takács, 78.), Tőzsér, Szakály P. (Mészáros, 71.), Bobko – Holman, Vittek.

Elmozdult a kieső zónából a DVTK

Az első félidőben a Diósgyőr futballozott fölényben, de komoly gólhelyzete nem volt, sőt, inkább a játékot kisebb szabálytalanságokkal sokat tördelő Paks veszélyeztetett gyors ellentámadásokból. Egy ízben Rados csak a gólvonalon hárított, a vendégek hiába reklamáltak, hogy a labda túlhaladt a gólvonalon, a játékvezető továbbot intett.

A folytatásban sem változott a játék képe: a DVTK támadott, a Paks pedig kontrákból veszélyeztetett. A vezetést a hazaiak szerezték meg egy szögletet követően, a Paks pedig annak ellenére sem tudott újítani, hogy hátrányba került, így a miskolci csapat begyűjtötte a három pontot, amellyel megelőzte riválisát és elmozdult a kieső zónából. A hosszabbításban ráadásul biztossá tette sikerét, miután a kihagyott 11-ese utáni kipattanót az üres kapuba passzolta Ugrai.

Diósgyőri VTK – Paksi FC 2-0 (0-0)
Mezőkövesd, 1769 néző, v.: Szőts
Gól: Lipták (59.), Ugrai (92.)
Diósgyőri VTK: Rados – Eperjesi, Lipták, Jagodinskis, Nemes – Dausvili, Elek – Vela, Nono (Nikházi, 84.), Bacsa (Bognár, 64.) – Novothny (Ugrai, 77.)
Paksi FC: Kemenes – Kulcsár, Lenzsér, Gévay, Szabó J. – Papp – Koltai, Kecskés (Vernes, 63.), Bertus, Szakály (Jelena, 85.) – Hahn.

Döntetlen Kecskeméten

Az első félidő összességében kiegyenlített játékot hozott, valamivel mégis veszélyesebbnek tűnt a Mezőkövesd, amely egy lesgólig ugyan eljutott, de a vezetést a sok helyzete ellenére nem sikerült megszereznie. Az Újpest kevésbé tudott kezdeményezni, lehetőség így is adódott a lila-fehér csapat előtt, de a szünetben 0-0 állt az eredményjelzőn.

Fordulás után hamar tizenegyeshez jutott az Újpest, a büntető pedig Andric magabiztosan értékesítette. Nem kellett azonban sokat várni a vendégek válaszára, négy perc telt el ugyanis, amikor Pauljevic egyenlített. Bár a lefújásig még mindkét együttesnek voltak gólszerzési lehetőségei, a kapuba találni egyiknek sem sikerült.

Újpest FC – Mezőkövesd-Zsóry FC 1-1 (0-0)
Kecskemét, 700 néző, v: Andó-Szabó
Gól: Andric (51., 11-es), illetve Pauljevic (55.)
Újpest: Banai – Heris, Windecker, Kecskés, Mohl – Cseke, Bardhi (Nagy T., 69.) – Balázs B., Balogh, Andric – Lázok (Perovic, 69.)
Mezőkövesd: Tujvel – Vági, Hudák, Szeles, Gohér – Mevongou – Kink (Tóth, 79.), Molnár (Vosahlik, 87.), Hegedűs (Bacelic-Grgic, 54.), Pauljevic – Strestík.

Forrás: honvedfc.hu/MTI