Egyenlített a Falco, ötödik meccs dönt a fináléban

Darrin Govens. Fotó: Bonyhádi Zoltán/nyugat.hu

A Falco KC Szombathely hazai környezetben 13 ponttal nyert pénteken az Alba Fehérvár ellen a férfi kosárlabda NB I döntőjének negyedik felvonásán, így összesítésben kiegyenlített az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban.

A négyszeres bajnok Fehérvár – amely az alapszakaszban, majd a középszakaszban is a legjobbnak bizonyult – a döntő múlt heti nyitányán meglepetésre elvesztette pályaelőnyét. A finálé második összecsapáson viszont az egyszeres aranyérmes Falco ugyancsak kikapott saját csarnokában, 21 győztes hazai mérkőzés után először. Kedden, a döntő harmadik felvonásán az Alba izgalmas mérkőzésen nyert, és az aranycsata során először került előnybe.

A pénteki ütközetet lendületes játékkal kezdte a házigazda Falco, amely védekezésben és támadásban egyértelműen ellenfele fölé nőtt, így az első negyed végére kilencpontos előnyre tett szert. A második játékrészben a szombathelyiek támadójátéka kevésbé volt hatékony, így kiegyenlített csatát vívtak a fehérváriakkal. A nagyszünet előtti hajrában az éppen pályán lévő játékosokon már érezhető volt a tét miatti feszültség, ami a különbségre nem volt hatással: a félidőben tízzel vezetett a házigazda (40-30).

A harmadik negyedben továbbra is a védelmek játszották a főszerepet. Változatlanul kevés volt a pont, viszont sok a taktikai szabálytalanság és a játékmegszakítás. A Falco kézben tartotta az irányítást, és a játékrész végére tovább növelte  előnyét. A záró negyedben elmaradtak a nagy fehérvári rohamok, így az idővel is játszó, egyénileg és csapatként is jobb teljesítményt nyújtó Falco megérdemelt győzelmet aratott.

Srecko Sekulovic, a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely vezetőedzője: „Gratulálok a saját csapatomnak, külön a szurkolótáborunknak, fantasztikus volt az atmoszféra, ma tényleg ők voltak a hatodik játékosunk a pályán. Nagyon boldogok vagyok, hogy az utolsó hazai meccsünkön sikerült a győzelem, sajnáljuk, hogy egyszer kikaptunk a szezonban. Nehéz meccs volt, az Alba kettő-egyre vezetett, de sikerült jól felkészülnünk. Tudtuk, hogy mik voltak a hibáink, miben kell javulnunk. Jó ritmust kaptunk el, jól védekeztünk és jól is támadtunk, minden negyedet megnyertünk. Igazi csapatmunka volt. Vasárnap következik az utolsó meccs, azért utazunk Székesfehérvárra, hogy megnyerjük a bajnokságot. Most a nyomás a hazai pályán játszó Fehérváron lesz. Biztos vagyok benne, hogy a Falco ki fogja hozni magából a maximumot, amit eddig csináltuk az nem extra, hanem szuper extra.”

Branislav Dzunic, az Alba Fehérvár vezetőedzője: „Gratulálok a Falcónak, azt gondolom, hogy megérdemelten nyerték meg a meccset. Az első negyedben hátrányba kerültünk, utána próbáltunk változtatni, de csak futottunk az eredmény után. Egyszer úgy érzem, a második félidő elején volt pár akció, amit jól kivédekeztünk, és utána a támadójátékunk is gördülékeny volt, sikerült is közelebb jönni, de ezek után nem volt átütőerő a csapatunkban, sem egyénileg, sem pedig csapatként nem tudtuk azt hozni, ami szükséges lett volna a győzelemhez.”

Férfi kosárlabda NB I, döntő, 4. mérkőzés:

Falco KC Szombathely — Alba Fehérvár 82-69 (23-14, 17-16, 19-17, 23-22)
Falco: Govens 13/3, Váradi 18/3, Barham 17/9, Pustahvar 5/3, Tóth N. 11/3. Csere: Zigeranovic 3, Kovács P. -, Medford 15/6.
Alba: Taylor 2, Mohammed 6, Shepard 14/3, Lóránt 9/3, Keller Á. 6. Csere: Edwards 10, Farr 13/3, Markovics 4, Keller I. 3/3.

Az egyik csapat harmadik sikeréig tartó finálé ötödik, utolsó meccsét vasárnap játsszák Székesfehérváron.

Fotó: nyugat.hu/MTI