Egygólos előnyben a Videoton, pénzbüntetés a Győrnek és a Ferencvárosnak

Gyurcsó Ádám. Fotó: vidi.hu

A bajnokságban listavezető Videoton egygólos győzelmet aratott a címvédő Újpest felett a labdarúgó Magyar Kupa elődöntőjének első, szerdai mérkőzésén.

A székesfehérváriak akarata érvényesült az első félidőben és Gyurcsó Ádám góljával megérdemelten szereztek vezetést. A fordulást követően már kiegyenlítettebb találkozót láthatott a közönség, azonban ahogyan vasárnap a bajnokságban, úgy ezúttal is 1-0 maradt a végeredmény a fehérváriak javára.

A 43. percben egy szép támadás végén Feczesin adott középre, a labda Ivanovszkinak magas, azonban a hosszún érkező Gyurcsó Ádámnak tökéletes volt, aki az ötösről nagy gólt lőtt. (1-0).

Joan Carrillo: „Nem túl nagy előny az 1-0, de ami ennél fontosabb, hogy nem kaptunk gólt. Egy 180 perces összecsapás félidejében 1-0-ra vezetünk, egy lépéssel közelebb vagyunk a célhoz, de vár még ránk egy nehéz visszavágó idegenben. A meccs előtt azt mondtam a játékosoknak, ha technikai hibákat követnek el, az nem olyan nagy probléma, mert benne van a játékban. Persze ezeket a hibákat is minimálisra kell csökkenteni. A motiváltság és a munka, amit a játékosok beletesznek a meccsbe, az a legfontosabb. Voltak ma is rosszul sikerült passzok, de sikerült nyernünk. Sokan mondhatják, hogy szerencsénk volt, ahogy mondták a vasárnapi bajnoki után is. De tudni kell, hogy szerencséje annak van, aki sokat tesz érte. A mai győzelemért ismét megdolgozott a csapat, kőkemény munka van az eredmény mögött. A labdabirtoklásunk azonban ezúttal sem volt optimálisnak nevezhető, akárcsak vasárnap, ezen mindenképp javítanunk kell. Szeretnék köszönetet mondani minden szurkolónak, aki a helyszínen szurkolt nekünk, az ő támogatásukra is nagy szükség volt.”

Nebojsa Vignjevic: „Hasonló volt ez a mérkőzés is, mint a három nappal korábbi bajnoki. Nagy nyomást helyeztünk a Videoton FC-re, de gólt nem sikerült szereznünk. Az első félidő végén az egyik hibánkat gólra váltotta a hazai csapat. Továbbra is problémát jelent számunkra, hogy a meglévő helyzeteinkből nem tudunk gólt szerezni, ezen mindenképp változtatni kell a jövőben. Úgy gondolom, hazai pályán képesek leszünk megfordítani a párharc állását, és kiharcoljuk a továbbjutást.”

Magyar Kupa, elődöntő, első mérkőzés:

Videoton FC-Újpest FC 1-0 (1-0)
Gól: Gyurcsó (43.)

A visszavágóra április 28-án kerül sor.

Pénzbüntetés a Győrnek és a Ferencvárosnak

A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) fegyelmi bizottsága a Győrt és a Ferencvárost is pénzbüntetéssel sújtotta szurkolóinak magatartása miatt.

Az MLSZ honlapjának szerdai beszámolója alapján a Győrnek 300 ezer forintot kell befizetnie szurkolói rasszista megnyilvánulásai (huhogás) miatt, amelyeket a Kecskemét elleni OTP Bank Liga-mérkőzésen tanúsítottak.

Az FTC-nek pedig azért kell 100 ezer forintot fizetniük, mert drukkerei a Puskás Akadémia otthonában rendezett összecsapáson az ősi rivális Újpestet szidalmazták.

A kiállított játékosok közül Predrag Bosnjaknak (Nyíregyháza Spartacus) három, Ibrahima Sidibének és René Mihelicnek (mindkettő DVSC-TEVA) pedig egy-egy mérkőzést kell kihagynia.